ECO MIASTO czyli wyzwanie dla władz samorządowych

Dziś ma zostać ogłoszona lista zwycięzców trzeciej edycji konkursu ECO-MIASTO, wspieranego merytorycznie i finansowo przez francuskie firmy, m.in. przez partnerów tegorocznych Spotkań Warszawskich, w tym EDF, Saint-Gobain, Saur.

ECO-MIASTO to konkurs którego celem jest promowanie wśród polskich samorządów najlepszych praktyk w dziedzinie zrównoważonego rozwoju miast oraz zacieśnienie współpracy między gminami – polskimi i francuskimi. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 38 miast, spośród których zostanie wyłonionych 8 laureatów. W ramach konkursu zorganizowano m.in. serię seminariów dotyczących transformacji ekologicznej polskich miast i gmin – w Katowicach na temat efektywności energetycznej, W Łodzi nt. gospodarki wodnej, W Krakowie nt. gospodarki odpadami, a we Wrocławiu o zrównoważonej mobilności i transporcie.

Wszystkie te zagadnienia będą omawiane w ramach trzeciej edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Głównym celem Spotkań Warszawskich, które odbędą się 21 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie, będzie debata wokół pytania „Czy warto być green?”. Odpowiedzi na to pytanie będzie szukało blisko 300 najważniejszych przedstawicieli władz, biznesu i świata nauki.

Rozmowa z Sébastienem Durrmeyer, attaché Ambasady Francji ds. współpracy >>>

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *