Prelegenci

Spotkania Warszawskie 2019

Prelegenci

Alexandre BOMPARD – jest absolwentem Institut d’Etudes Politiques de Paris, posiada tytuł magistra prawa publicznego i DEA w dziedzinie ekonomii oraz jest absolwentem Ecole Nationale de l’Administration.
Po ukończeniu ENA, Alexandre Bompard dołączył do Generalnego Inspektoratu Finansów (1999-2002). Następnie został doradcą technicznym Francois Fillon, ówczesnego ministra spraw społecznych, pracy i solidarności (kwiecień-grudzień 2003 r.). W latach 2004-2008 Alexandre Bompard zajmował kilka stanowisk w grupie Canal+. Jest szefem sztabu prezydenta Bertranda Méheuta (2004-2005), następnie dyrektorem ds. sportu i spraw publicznych Grupy (czerwiec 2005-czerwiec 2008). W czerwcu 2008 r. został mianowany Prezesem i Dyrektorem Generalnym kanałów Europe 1 i Europe 1 Sport.
W styczniu 2011 r. dołączył do Grupy Fnac, gdzie został mianowany Prezesem i Dyrektorem Generalnym. Po objęciu tego stanowiska uruchomił ambitny plan transformacji firmy, który nazwał projektem “Fnac 2015”, uruchomionemu aby sprostać wyzwaniu cyfrowej rewolucji i zmieniającym się oczekiwaniom klientów. 20 czerwca 2013 roku Alexandre Bompard wprowadził Fnac na giełdę. Jesienią 2015 r. Fnac złożył ofertę przejęcia Grupy Darty, a 20 lipca 2016 r. Alexandre Bompard został Prezesem i Dyrektorem Generalnym nowej grupy składającej się z marek Fnac i Darty. 18 lipca 2017 roku Alexandre Bompard został mianowany na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Carrefour.
Urodzony 4 października 1972 roku w Saint Etienne, Alexandre Bompard jest żonaty i ma troje dzieci. Jest odznaczony orderem Chevalier dans l’Ordre des Arts et des Lettres (Order Sztuki i Literatury).
 
Zofia BUGAJNA-KASDEPKE – Członkini Zarządu MSLGROUP CEE – Doświadczona menedżerka z ponad 15-letnim doświadczeniem w Public Relations i komunikacji marketingowej. Na jej karierę składa się praca w międzynarodowych agencjach Havas PR (wcześniejsze Euro RSCG) oraz Edelman. Z obecną firmą jest związana od 2010 roku, przeszła szczeble kariery od szefowej działu po Dyrektor Zarządzającą MSL. Od 2015 roku pracuje w europejskich strukturach MSLGROUP, gdzie odpowiada za rozwój biznesu w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.
Zofia jest członkinią Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz THINKTHANK oraz mentorką Fundacji Liderek Biznesu oraz projektu społeczno-edukacyjnego „BizneSztuka”. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie SWPS oraz Uczelni Łazarskiego. Jest jurorką w konkursach branżowych i prelegentką na festiwalach i konferencjach w Polsce i zagranicą, prowadzone przez nią zespoły zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia.
 
  Jean-Marie CAVADA – Dziennikarz, został prezesem założycielem France 5 oraz prezesem RFO i Radio-France.
W 2004 r. Jean-Marie Cavada został wybrany na posła do PE z ramienia ALDE, był wiceprzewodniczącym Komisji Handlu Międzynarodowego do 2005 r., a następnie do 2008 r. przewodniczył Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych.
Wybrany ponownie w dniu 7 czerwca 2009 r. Jean-Marie Cavada przejął następnie prezydencję delegacji ds. nowego centrum w ramach PPE oraz wiceprezydencję delegacji francuskiej w ramach PPE. Jest członkiem Komisji Kultury i Edukacji oraz przewodniczącym Intergrupy MEDIA.
Będzie kontynuował swoją pracę w Parlamencie Europejskim podczas trzeciej kadencji w 2014 roku. Jean-Marie Cavada jest obecnie wiceprzewodniczącym Komisji Prawnej. Od końca 2014 r. jest przewodniczącym Grupy Roboczej ds. praw autorskich w Parlamencie Europejskim.
W latach 2011-2016 był prezesem Ruchu Europejskiego we Francji, a obecnie jest prezesem Generation Citoyens.

  Jérôme CHARTIER – założyciel – przewodniczący Entretiens de Royaumont. Po licencjacie z nauk politycznych oraz administracji wstąpił do szkoły biznesowej ESSEC. W 1995, Jérôme Chartier został wybrany merem Domont w wieku 28 lat, a następnie przewodniczącym stowarzyszenia na rzecz zagospodarowania zachodniej części obszaru Plaine de France, a także przewodniczącym Związku Gmin zachodniej części obszaru Plaine de France w 2001 r. Po okresie pracy w sektorze prywatnym, w roku 2002 został deputowanym UMP z departamentu Val-d’Oise, a następnie został wybrany ponownie w latach 2007 i 2012. Członek Komisji Finansów, od września 2007 był rzecznikiem ugrupowania UMP w sprawach dotyczących Budżetu Państwa. Był inicjatorem wielu raportów Komisji Finansów. Sekretarz partii UMP odpowiedzialny za reformy a następnie finanse publiczne. W 2005, został wybrany pierwszym wiceprezydentem regionu Ile-de-France. W 2003 odnowił cykl spotkań Entretiens de Royaumont, kluczowego punktu debat politycznych we Francji. Od 2014 Spotkania w Royaumont nabrały rozpędu na skalę międzynarodową inspirując m. in. Spotkania Warszawskie, w Madrycie, Abu Dhabi i niedługo w Marrakechu.

  Julita CZYŻEWSKA- Prezes Zarządu PZU Zdrowie SA – Kieruje spółką PZU Zdrowie SA, która jest operatorem medycznym posiadającym sieć placówek własnych i partnerskich. Spółka zapewnia usługi zdrowotne klientom ubezpieczeniowym, indywidualnym oraz pacjentom NFZ. Julita Czyżewska pełni również funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Ubezpieczeń Zdrowotnych w Grupie PZU oraz przewodniczy Komisji Ubezpieczeń Zdrowotnych i Wypadkowych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.
Z Grupą PZU związana od 2000 roku. Posiada doświadczenie m.in. w obszarach opieki medycznej, produktów, likwidacji szkód i IT, gdzie pełniła role – dyrektora projektów strategicznych, Dyrektora ds. Likwidacji Szkód Osobowych i Świadczeń oraz Dyrektora Biura Produktów Zdrowotnych. Z sukcesem wdrażała projekty mające na celu rozwój biznesu, usprawnienie obsługi klienta oraz procesów back office. Wybrana jednym z 30 kluczowych menadżerów w ramach programu Top Talent.
Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Projektami oraz Zintegrowanych Systemów Informatycznych w Szkole Głównej Handlowej oraz MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.
 
  Emmanuelle DUEZ- nazywa siebie ‘seryjną przedsiębiorczynią’.
Po długich studiach (prawo, nauki polityczne na Sciences Po w Paryżu, ESSEC) założyła w 2011 roku WoMen’Up, pierwsze stowarzyszenie zajmujące się problematyką płci i pokoleniową w przedsiębiorstwach.
W 2013 roku zainicjowała The Boson Project, aby wesprzeć organizacje w przemianach w zakresie zasobów ludzkich. Jaka była misja tego rewolucyjnego projektu? Rozbudzenie zaangażowania współpracowników i zdefiniowanie wspólnie z całą kadrą prototypowych rozwiązań dla firmy.
W 2014 roku została rezerwistką i porucznikiem statku dla francuskiej marynarki wojennej i odtąd działa na rzecz tworzenia relacji między społeczeństwem obywatelskim a światem morza. Projekt Boson co roku organizuje wydarzenie cywilno-wojskowe: „Na rozdrożu światów”. Ponad 200 liderów biznesu ze szczebla kadry zarządzającej jest zapraszanych do wkroczenia do świata wojskowego, aby nakreślić profil przywódcy jutra, zrozumieć zasadę pomocniczości tam, gdzie działa ona najlepiej i (ponownie) myśleć o sztuce przywództwa.
W 2018 roku wychodząc poza działalność swojej firmy zaproponowała nową koncepcję: „Tchatche”, innymi słowy wyjątkowy spektakl oratorski, którego celem jest wzmocnienie znaczenia w społeczeństwie obywatelskim idei świadomej debaty i posługiwania się pełnią złożoności i potencjału informacji. W 2019 r. Emmanuelle została włączona do rankingu “Thinkers 50 Radar Class”, która wymienia 30 osobowości wyróżniających się rewolucyjnymi pomysłami w zakresie przywództwa, biznesu i zarządzania. Prelegentka podczas wielu konferencji, autorka licznych artykułów i badań, dyrektor zarządzająca 2 firm, skupia się w swojej pracy na promowaniu idei wykorzystywania zasobów które oferuje nasz nowoczesny świat.
Tematy, które są jej szczególnie bliskie to: Nowe relacje w pracy, różnorodność, relacje nowych pokoleń, odpowiedzialność organizacji, przemiany menedżerskie, rola przestrzeni w przemianach, ale przede wszystkim zarządzanie, zasoby ludzkie i przywództwo jutra.

  Jadwiga EMILEWICZ – Minister Przedsiębiorczości i Technologii – 9 stycznia 2018 r. została powołana na stanowisko Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.
27 listopada 2015 r. powołana na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.
W latach 1999-2002 pracowała w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2009 r. została Kierownikiem Muzeum PRL-u w Krakowie. Jest radną Sejmiku Województwa Małopolskiego i Przewodniczącą Komisji Innowacji i Nowoczesnych Technologii.
Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ otworzyła przewód doktorski. Jest stypendystką Uniwersytetu Oxford oraz programu American Council on Germany, Dräger Foundation, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius. Od 2003 r. związana z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. J. Tischnera w Krakowie.
Działaczka społeczna, autorka wielu publikacji naukowych. Była prezesem Fundacji Lepsza Polska.
Zna język angielski, niemiecki i francuski. Ma trzech synów.

  Jean-François FALLACHER – Prezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, od 1 maja 2016 roku Prezes Zarządu Orange Polska S.A. – unikalnego operatora konwergentnego, oferującego klientom usługi własnej sieci stacjonarnej i mobilnej.
Przed przybyciem do Warszawy, od lipca 2011 roku kierował Orange Romania, wiodącej firmy telekomunikacyjnej oferującej usługi mobilne w tym kraju. Wcześniej, przez 20 lat pełnił kluczowe funkcje w grupie Orange m.in., jako prezes Sofrecom, należącej do grupy międzynarodowej spółki konsultingowej oraz jako dyrektor operacyjny w holenderskiej spółce Wanadoo, dostawcy usług internetowych. Posiada rozległe doświadczenie zawodowe i wiedzę o rynku telekomunikacyjnym w aspekcie biznesowym i konsumenckim, zdobywane na różnych rynkach lokalnych.
Jest absolwentem kierunków inżynieryjnych na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu oraz programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School.

  Luc FERRY  – Profesor wydziałów filozofii oraz nauk politycznych, doktor nauk politycznych były Minister Edukacji Narodowej oraz autor licznych publikacji, w tym takich tytułów jak: Apprendre à vivre – Traité de philosophie à l’usage des jeunes générations (Nauka Życia – o filozofii dla młodych generacji), 2006 r., nagrodzona francuską nagrodą z literatury Aujourd’hui, La Révolution transhumaniste – Comment la technomédecine et l’uberisation du monde vont bouleverser nos vies (Rewolucja transhumanistyczna – jak technomedycyna oraz uberyzacja wpłyną na naszą codzienność), 2016 r., 7 façons d’être heureux ou les paradoxes du bonheur (7 sposobów na bycie szczęśliwym – paradoks szczęścia), 2016 r. Książki Luca Ferry’ego zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Jest on również felietonistą we francuskim dzienniku Figaro, w Radiu Classique oraz w kanale informacyjnym LCI. Luc Ferry jest Honorowym Przewodniczącym komitetu naukowego ds. cyfryzacji oraz Big Data na studiach MBA „data scientist w zawodach ubezpieczeniowych” na uczelni Ecole Polytechnique d’Assurance (EPA).

  Ewa FLASZYŃSKA – doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o polityce.
Adiunkt w Instytucie Polityki Społecznej Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni pracownik administracji rządowej (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) i samorządowej (Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy). Członek Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej, Rady Redakcyjnej; Pracy Socjalnej; i Rynku Pracy;. Od 2018 roku zastępca członka w sieci szefów publicznych służb zatrudnienia z krajów członkowskich Unii Europejskiej i członek Komisji ds. Pracy i Polityki Socjalnej Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów RP z Obwodem Kaliningradzkim FR. Autorka wielu publikacji z zakresu polityki społecznej, w szczególności rynku pracy, w których teorię łączy z praktyką. Prowadzi badania naukowe na temat osób długotrwale pozostających bez pracy.

  Justyna GLUSMAN – Dyrektor Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Economics and Political Science, gdzie obroniła doktorat w dziedzinie polityki gospodarczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w instytucjach administracji publicznej, samorządu terytorialnego oraz w sektorze prywatnym. Od 15 lat zajmuje się rozwojem regionalnym, programowaniem funduszy unijnych i realizacją inwestycji z udziałem finansowania unijnego. Obecnie pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w urzędzie m.st. Warszawy. Odpowiada za program wymiany kotłów na paliwa stałe, zarządzanie terenami zieleni oraz politykę klimatyczną.

  Muriel GREMILLET – jest dziennikarką od ponad 15 lat, najpierw dla dziennika Libération, gdzie zajmowała się ekonomią i polityką, ale także, jak to tradycyjnie bywa w tej gazecie, bardziej zaskakującymi tematami, takimi jak 50. rocznica pierwszego wejścia na Everest, plantacje drzew w Brazylii czy lekkoatletyka światowa. Swoją karierę kontynuowała w różnych audycjach radiowych i telewizyjnych.
Od 2012 roku odpowiada za komunikację publiczną. Najpierw w gabinecie ministerialnym, następnie jako Dyrektor ds. Komunikacji odpowiedzialna za organizację obchodów stulecia pierwszej Wojny światowej we Francji. Dziś pracuje w Ministerstwie Gospodarki i Finansów Publicznych.
Jest autorką kilku książek z zakresu architektury i polityki.

  Magdalena KRUSZEWSKA – posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie i wiedzę w zakresie zarządzania zespołami w branży farmaceutycznej, z którą jest związana od 2002 roku.
Obecnie pełni funkcję prezes zarządu spółek: Sanofi-Aventis Sp. z o.o., Nepentes Pharma Sp. z o.o. i Sanofi Pasteur sp. z o.o., jak również szefuje regionowi Europy Środkowej ConsumerHealthcare. Do Sanofi dołączyła w 2014 roku, obejmując kierownictwo nad dywizją Consumer Healthcare, z sukcesem rozwijając portfolio produktów: No-spa®, Essentiale Forte®, MagneB6®, Emolium® czy Iwostin®.
Wcześniej, Magdalena Kruszewska przez kilkanaście lat pracowała w GlaxoSmithKline ConsumerHealthcare, pełniąc funkcje menedżerskie w Polsce i za granicą. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w firmach Unilever i Diageo Pillsbury.
Jest członkiem zarządu INFARMA oraz członkiem Rady Programowej United Nations Global Compact.
Magdalena Kruszewska jest absolwentką Wydziału Psychologii oraz Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.

  Pierre LÉVY – jest ambasadorem Francji w Polsce od września 2016 r.Wcześniej był dyrektorem departamentu Unii Europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego (MAE) (2013-2016), a przedtem ambasadorem w Republice Czeskiej (2009-2013).Przed objęciem tego stanowiska był dyrektorem centrum analiz i prognoz (CAP) Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Europejskich (2005-2009) i sekretarzem generalnym komisji, która opracowała Białą Księgę o polityce zagranicznej i europejskiej Francji między październikiem 2007 r. a lipcem 2008 r.
W latach 2002-2005 był szefem wydziału ds. wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa w MAE.
Od czerwca 1997 r. do maja 2002 r. był zastępcą dyrektora gabinetu Pierre’a Moscovici, ministra ds. europejskich.
Wcześniej zajmował różne stanowiska w MAE związane ze sprawami ekonomicznymi i europejskimi. Był na placówkach w Niemczech i Singapurze.Pierre Lévy ukończył studia w Europejskiej Szkole Handlowej (ESCP Europe), w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu. Uzyskał dyplom studiów 3 stopnia (DEA) z zakresu ekonomii na uniwersytecie Paris IX Dauphine. Ukończył ENA (Szkołę Administracji Publicznej) – promocję „Solidarność” (1983).Jest Kawalerem Legii Honorowej i Narodowego Orderu Zasługi.
  Anne MAGRE – Była studentka ENS Saint-Cloud-Fontenay z dyplomem nauczania języka angielskiego oraz MBA z HEC, przez kilka lat najpierz pracowała jako kierownik ds. marketingu w L’Oréal we Francji i w Polsce, zanim dołączyła do E.Leclerc.
Od 2002 roku współkieruje hipermarketem w Warszawie i odpowiada za politykę handlową centralnego działu zakupów E. Leclerc Polska.
Jest francuskim doradcą ds. handlu zagranicznego w Polsce i członkiem Stowarzyszenia na rzecz Zarządzania.
  Bernadeta MROŻEK – posiada 20 lat doświadczenia jako zewnętrzny konsultant jak i pracownik działu HR w międzynarodowych korporacjach. Swoją karierę rozpoczynała w firmie doradczej opracowując i wdrażając projekty diagnozy potencjału pracowników metodą Assessment/Development Centre, badania zaangażowania pracowników, feedback 360. Ponad 10 lat związana z firmą Leroy Merlin, gdzie odpowiadała za procesy rekrutacyjne, projekty talentowe, wdrażanie inicjatyw budowania zaangażowania zespołów. Rozwijała kulturę feedbacku poprzez zaprojektowanie i wdrożenie metodologii feedback 360 dla populacji ponad 700 dyrektorów i managerów.
Aktualnie odpowiedzialna za strategię i działania HR we francuskiej firmie developerskiej Bouygues Immobilier Polska. Promuje filozofię total reward; zaangażowana w transformację kultury organizacyjnej tradycyjnych struktur w model pracy projektowej.
Absolwentka psychologii UKSW oraz studiów podyplomowych z ZZL w SGH. Posiada certyfikat trenerski Insights Discovery oraz Change Management PROSCI.
  Jowita MYTNIK-SKAŁA – Finansista z zawodu, hr-owiec z pasji, manager z doświadczenia.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi.
Zaczęła od pracy w finansach w Budimex’ie. W latach 2001-2006 pracowała w szwedzkiej firmie NCC jako manager marketingu i administracji w projekcie budowy autostrady A2. Następnie 2 lata pełniła funkcję dyrektora zarządzającego kinowego kompleksu belgijskiej sieci Kinepolis.
Od maja 2008 roku związana z grupą Veolia w Polsce. Początkowo jako członek zarządu i dyrektor HR i administracji w Veolia Industry. W 2013 roku uzyskała wyróżnienie w konkursie Dyrektora HR roku. Od 2015 roku prezes Veolia Centrum Usług Wspólnych oraz prezes Fundacji Veolia.
Prywatnie mężatka, mama 2 córek: Amelii i Nataszy. Pasjonatka nowych technologii choć książki preferuje drukowane. Sportowo udziela się zimą na nartach, latem na rowerze, zawsze z rodziną. Od dzieciństwa zakochana w tańcu, muzyce i szumie morskich fal.
  Halina PIASECKA – Trener i konsultant biznesowy (10 lat doświadczenia), business i life coach. Współwłaścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Piasecka&Żylewicz. Pracuje głównie z kadrą menadżerską. Pomaga Menadżerom w rozwijaniu swoich mocnych stron, w realizacji celów zawodowych i osobistych. Szczególnie lubi prowadzić projekty dotyczące doskonalenia umiejętności związanych z zarządzaniem zespołem oraz zwiększaniem własnej efektywności liderskiej. Autorka programu warsztatu “Zarządzanie stresem” dla kadry menadżerskiej, uzupełnianego przez coaching i szkolenie indywidualne w obszarze inteligencji emocjonalnej. Prowadzi coaching w języku francuskim i angielskim. Członek International Coach Federation (ICF). Swoje praktyczne doświadczenie coacha formalizuje biorąc udział w kursach i mentoringu Advanced Corporate Coaching Program Coach U licencjonowanego przez ICF. Psycholog biznesu, magister Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista ds. komunikacji, magister Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.
  Michèle SABBAN – jest byłym radcą regionalnym Ile-de-France (grudzień 2015 r.) i wiceprzewodniczącym rady regionalnej Ile-de-France odpowiedzialnym za personel, administrację ogólną i zamówienia publiczne. Dzięki swoim kolejnym mandatom mogła pracować nad wzmocnieniem współpracy między Ile-de-France i jej europejskimi partnerami.
Europejskie zaangażowanie Michèle Sabban znajduje jednak najsilniejszy wyraz w jej działaniach na czele Zgromadzenia Regionów Europy, którego pierwszą przewodniczącą wybrano w listopadzie 2008 r. (wybrano ją ponownie w listopadzie 2010 r. do maja 2013 r.).
Jako członkini-założycielka R20, Regions of Climate Actions, utworzonej w 2010 r., współpracuje z byłym gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem, aby zbliżyć regiony, prowincje i państwa w walce ze zmianami klimatu i wdrażaniu zrównoważonego rozwoju. Od marca 2012 r. do czerwca 2017 r. pełniła funkcję Prezesa Zarządu. Dziś jest przewodniczącą Zielonego Funduszu na rzecz Kobiet R20.
Do grudnia 2015 roku przewodniczyła również Globalnemu Funduszowi Rozwoju Miast (GFCD).
Urodzona w Kef w 1954 roku, Michèle Sabban jest absolwentką Ecole des Beaux-Arts w Paryżu i członkiem władz krajowych Francuskiej Partii Socjalistycznej.
źródło: natemat.pl Profesor UW. Dr hab. Magdalena ŚRODA – pracuje w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią idei etycznych, etyka stosowaną, filozofia polityczną i problematyką kobiecą. Jest autorką wielu publikacji z zakresu filozofii politycznej i moralnej oraz książek m.in: „Idea godności w historii i etyce” (1993), „Idee, normy i wartości moralne” (1994), „Historia idei etycznych: starożytność i średniowiecze” (1995), „Historia idei etycznych: nowożytność i czasy współczesne” (1998). „Indywidualizm i jego krytycy. Współczesne spory między liberałami, komunitarianami i feministkami na temat podmiotu, wspólnoty i płci” (2003), „Kobiety i władza” (2009), „Etyka dla myślących” (2010), „Mała książeczka o tolerancji” (2010). Obecnie wydaje książkę „Obcy, inny, wykluczony”
Od 1993 jest redaktorem ETYKI oraz Rady Naukowej PRZEGLĄDU FILOZOFICZNEGO; Jest ekspertką Europejskiego Instytutu Równości Gender w Wilnie; założycielką i kierowniczką Podyplomowych Studiów Etyki i Filozofii (UW); członkinią Komitetu Etyki Polskiej Akademii Nauk; członkinią Rady Instytutu Spraw Publicznych, członkinią Rady Societas/Communitas, współzałożycielką i członkinią Rady Fundacji na rzecz Myślenia im. Barbary Skargi. Jest uczestniczką licznych staży i stypendiów zagranicznych (m.in. USA, Francja, Belgia). Zdobyła wiele prestiżowych tytułów, m.in. „Polki roku” w 2009 czy „Europejczyka roku” w 2010 (w kategorii „uczony”). W rządzie M. Belki pełniła funkcję ministra Pełnomocnika Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zajmuje się działalnością publicystyczną, jest felietonistką „Gazety Wyborczej” i pisma „Wprost”.

 

Zobacz kto wystąpił podczas ubiegłorocznego wydarzenia:

Prelegenci Spotkań Warszawskich 2018

 

Yves BONNEFONT Dyrektor Generalny DS Automobiles Magister inżynier Paryskiej Ecole Centrale Paris, Yves Bonnefont rozpoczął swą karierę w 1994 w PSA Peugeot Citroën, pracując najpierw w fabryce w Rennes a następnie w centrum technicznym w Vélizy. Następnie wstąpił do Zarządu firmy Arthur Andersen przechodząc następnie do McKinsey w której, w 2006 r., objął stanowisko Partnera. Prowadził badania na skale światową w sektorze wysoko zaawansowanej technologii oraz automotive. Został następnie wybrany członkiem światowej rady wybierającej nowych partnerów firmy. W roku 2012 Yves Bonnefont wrócił do grupy PSA na stanowisko dyrektora strategicznego, gdzie odpowiadał za rozwój pozycji marek Peugeot oraz Citroën. W kwietniu 2003, został nominowany zastępcą dyrektora generalnego Citroëna aby finalnie, w 2014 r., zostać pierwszym dyrektorem generalnym nowej marki DS. stawiając sobie za cel zrobienia z niej markę premium grupy.

 

 

  Viviane CHAINE-RIBEIRO, Prezes Talentia Software –  rozpoczęła karierę w firmie Suchard. Była także dyrektorem administracyjnym i finansowym w firmie z sektora MŚP. Kolejnym etapem na ścieżce zawodowej była firma oferująca rozwiązania IT, gdzie rozpoczęła karierę jako niezależny doradca, handlowiec, następnie awansowała na stanowisko dyrektora na Francję, Europę, aby ostatecznie objąć stanowisko prezesa na Europę.
W 2007 r. przejęła firmę Lefebvre Software, działająca dziś pod nazwą Talentia Software. Obecnie firma jest liderem na europejskim rynku oprogramowania dla sektora finansowego oraz dla działów HR.
W 2012 r. Viviane Chain-Ribeiro została uhonorowana tytułem „Przedsiębiorcza Kobieta Roku” przez Usine Nouvelle. Zajmując stanowisko przewodniczącej Syntec Numérique, w 2014 r., została pierwszą kobietą – prezesem Federacji Syntec, dołączyła do rady wykonawczej stowarzyszenia francuskich firm MEDEF, a w 2016 r. została członkiem jego Zarządu. Jest członkiem rady strategicznej do spraw restrukturyzacji zatrudnienia.
Jest przewodniczącą Komitetu Action Logement Immobilier.
Została odznaczona Krzyżem Oficerskim Narodowego Orderu Zasługi oraz Krzyżem Kawalerem francuskiego Orderu Narodowej Legii Honorowej.
 . Jérôme CHARTIER – założyciel – przewodniczący Entretiens de Royaumont. Po licencjacie z nauk politycznych oraz administracji wstąpił do szkoły biznesowej ESSEC. W 1995, Jérôme Chartier został wybrany merem Domont w wieku 28 lat, a następnie przewodniczącym stowarzyszenia na rzecz zagospodarowania zachodniej części obszaru Plaine de France, a także przewodniczącym Związku Gmin zachodniej części obszaru Plaine de France w 2001 r. Po okresie pracy w sektorze prywatnym, w roku 2002 został deputowanym UMP z departamentu Val-d’Oise, a następnie został wybrany ponownie w latach 2007 i 2012. Członek Komisji Finansów, od września 2007 był rzecznikiem ugrupowania UMP w sprawach dotyczących Budżetu Państwa. Był inicjatorem wielu raportów Komisji Finansów. Sekretarz partii UMP odpowiedzialny za reformy a następnie finanse publiczne. W 2005, został wybrany pierwszym wiceprezydentem regionu Ile-de-France. W 2003 odnowił cykl spotkań Entretiens de Royaumont, kluczowego punktu debat politycznych we Francji. Od 2014 Spotkania w Royaumont nabrały rozpędu na skalę międzynarodową inspirując m. in. Spotkania Warszawskie, w Madrycie, Abu Dhabi i niedługo w Marrakechu.
Bogusław CHRABOTA – Dzien­ni­karz, publi­cy­sta, pisarz, wykła­dowca aka­de­micki. Od 2 stycz­nia 2013 roku redak­tor naczelny Rzecz­po­spo­li­tej. Poprzed­nio, przez 20 lat pra­co­wał w Tele­wi­zji Pol­sat peł­niąc w niej m.in. funk­cje dyrek­tora pro­gra­mo­wego, szefa anteny, dyrek­tora zarzą­dza­ją­cego, szefa kana­łów tema­tycz­nych, szefa infor­ma­cji i publi­cy­styki. Debiu­to­wał jako dzien­ni­karz w pra­sie nie­za­leż­nej w 1986 roku. W latach 1990–1992 zwią­zany był z TVP. Ukoń­czył Wydział Prawa Uni­wer­sy­tetu Jagiel­loń­skiego.
Olivier DURIX Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska, uzyskał dyplom na wydziale prawa na Uniwersytecie w Montpellier; swoją karierę rozpoczął w Anglii jako doradca handlowo-finansowy w dziedzinie nieruchomości. Dołączył do Grupy Bouygues Immobilier w 2001 jako Menadżer Projektu, następnie zajmował kolejno stanowisko Dyrektora Agencji w Tulonie (departament Var) oraz Dyrektora Regionu Côte d’Azur w Nicei. W 2015 roku obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Bouygues Immobilier Maroko w Casablance, a następnie, w 2017 roku, został Dyrektorem Bouygues Immobilier Polska z siedzibą w Warszawie. Olivier DURIX jest członkiem Royal Institution of Charter Surveyor, wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie w Aix-en-Provence oraz w Montpellier, jak również, od 2001 roku, radnym w Baillargues (departament Hérault).
  Jean-François FALLACHER – Prezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, od 1 maja 2016 roku Prezes Zarządu Orange Polska S.A. – unikalnego operatora konwergentnego, oferującego klientom usługi własnej sieci stacjonarnej i mobilnej.
Przed przybyciem do Warszawy, od lipca 2011 roku kierował Orange Romania, wiodącej firmy telekomunikacyjnej oferującej usługi mobilne w tym kraju. Wcześniej, przez 20 lat pełnił kluczowe funkcje w grupie Orange m.in., jako prezes Sofrecom, należącej do grupy międzynarodowej spółki konsultingowej oraz jako dyrektor operacyjny w holenderskiej spółce Wanadoo, dostawcy usług internetowych. Posiada rozległe doświadczenie zawodowe i wiedzę o rynku telekomunikacyjnym w aspekcie biznesowym i konsumenckim, zdobywane na różnych rynkach lokalnych.
Jest absolwentem kierunków inżynieryjnych na École Polytechnique, École Nationale Supérieure des Télécommunications w Paryżu oraz programu Rozwoju Biznesu Międzynarodowego w ESSEC Business School.

Zdj. SYLVIA GALMOT Luc FERRY – Profesor wydziałów filozofii oraz nauk politycznych, doktor nauk politycznych były Minister Edukacji Narodowej oraz autor licznych publikacji, w tym takich tytułów jak: Apprendre à vivre – Traité de philosophie à l’usage des jeunes générations (Nauka Życia – o filozofii dla młodych generacji), 2006 r., nagrodzona francuską nagrodą z literatury Aujourd’hui, La Révolution transhumaniste – Comment la technomédecine et l’uberisation du monde vont bouleverser nos vies (Rewolucja transhumanistyczna – jak technomedycyna oraz uberyzacja wpłyną na naszą codzienność), 2016 r., 7 façons d’être heureux ou les paradoxes du bonheur (7 sposobów na bycie szczęśliwym – paradoks szczęścia), 2016 r. Książki Luca Ferry’ego zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Jest on również felietonistą we francuskim dzienniku Figaro, w Radiu Classique oraz w kanale informacyjnym LCI. Luc Ferry jest Honorowym Przewodniczącym komitetu naukowego ds. cyfryzacji oraz Big Data na studiach MBA „data scientist w zawodach ubezpieczeniowych” na uczelni Ecole Polytechnique d’Assurance (EPA).

Adam HAMRYSZCZAK 18 stycznia 2018 r. powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. 30 listopada 2015 r. powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Pracował w Archiwum Państwowym w Rzeszowie. Od 2008 r. związany z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo z Departamentem Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym. Uzyskał tytuł licencjata w zakresie administracji na Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu. Ukończył studia magisterskie prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. 28 maja 2015 r. został powołany w skład Zespołu Zadaniowego ds. zintegrowanej polityki rozwoju Polski i Europy przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.
  Janusz FILIPIAK, prof. dr hab., założyciel i Prezes Comarch – od ponad trzydziestu lat zajmuje się nowoczesnymi technologiami. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie w 1976 roku, mając 39 lat, odebrał nominację profesorską. W 1993 r. założył Comarch – pierwszą firmę informatyczną w Polsce opartą na wiedzy.
Ukończył szkolenie menedżerskie w Japonii oraz prowadził projekty badawcze we Francji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest autorem ponad stu publikacji z zakresu transmisji danych i teleinformatyki oraz sześciu książek z zakresu teleinformatyki. W 2004 r został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju telekomunikacji i teleinformatyki, a w 2012 r. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej oraz za osiągnięcia w działalności charytatywnej i społecznej.
W 2013 r. otrzymał prestiżową nagrodę IEEE Communications Society Distinguished Industry Leader Award 2012 za wkład w rozwój komunikacji i technologii informatycznej. W 2016 roku Prezydent RP przyznał profesorowi Januszowi Filipiakowi Indywidualną Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP za szczególne zasługi dla polskiej przedsiębiorczości. Od 2015 r. jest ekspertem Narodowej Rady Rozwoju.

. Hervé GUILLOU – rozpoczął karierę zawodową w 1978 r. w DCN (Dyrekcji francuskich stoczni wojennych). W 1989 r. został Szefem gabinetu Dyrektora DGA (Generalnej dyrekcji ds. uzbrojenia).
W 1993 r. mianowany dyrektorem trójstronnego (FR, IT, UK) programu fregat przeciwlotniczych Horizon. W 1996 r. został zastępcą dyrektora generalnego w Technicatome – spółce sektora inżynierii jądrowej, filii koncernu Areva.
W 2003 r. dołączył do grupy EADS jako Prezes Zarządu, Dyr. Generalny EADS Space Transportation, a następnie Dyr. Generalny BU Defence and Communications Systems.
W 2011 r. założył spółkę Cassidian Cyber Security, której został Prezesem Zarządu. Od 09.2012 do 01.2014 r. pracował jako Senior Advisor Defence and Security w EADS.
23 lipca 2014 r. został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Naval Group. Jest absolwentem Ecole Polytechnique, ENSTA ParisTech, INSTN oraz INSEAD.
Od 2017 r. jest prezesem GICAN (Związku przedsiębiorstw francuskiego morskiego przemysłu obronnego).
  Pierre LÉVY – jest ambasadorem Francji w Polsce od września 2016 r.Wcześniej był dyrektorem departamentu Unii Europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego (MAE) (2013-2016), a przedtem ambasadorem w Republice Czeskiej (2009-2013).Przed objęciem tego stanowiska był dyrektorem centrum analiz i prognoz (CAP) Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Europejskich (2005-2009) i sekretarzem generalnym komisji, która opracowała Białą Księgę o polityce zagranicznej i europejskiej Francji między październikiem 2007 r. a lipcem 2008 r.
W latach 2002-2005 był szefem wydziału ds. wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa w MAE.
Od czerwca 1997 r. do maja 2002 r. był zastępcą dyrektora gabinetu Pierre’a Moscovici, ministra ds. europejskich.
Wcześniej zajmował różne stanowiska w MAE związane ze sprawami ekonomicznymi i europejskimi. Był na placówkach w Niemczech i Singapurze.Pierre Lévy ukończył studia w Europejskiej Szkole Handlowej (ESCP Europe), w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu. Uzyskał dyplom studiów 3 stopnia (DEA) z zakresu ekonomii na uniwersytecie Paris IX Dauphine. Ukończył ENA (Szkołę Administracji Publicznej) – promocję „Solidarność” (1983).Jest Kawalerem Legii Honorowej i Narodowego Orderu Zasługi.
Stanisław ŁOBEJKO, prof. nadzw. dr hab., ukończył studia w zakresie Informatyki i Cybernetyki Ekonomicznej i od wielu lat zajmuje się wysoko zaawansowanymi technologiami oraz ich wpływem na rozwój przedsiębiorstw i gospodarki. Związany ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, w której prowadzi wykłady, zajęcia e-learningowe oraz laboratoria komputerowe z zakresu zarządzania innowacjami, zarządzania strategicznego, analiz i prognozowanie szeregów czasowych oraz Planning and Management in Eco-cities. Aktywnie współpracuje z biznesem wykonując badania i analizy rynku oraz ekspertyzy na rzecz przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych, a także instytucji naukowo-badawczych, ministerstw oraz innych organizacji. W swoim dorobku naukowym posiada kilkadziesiąt publikacji. Jest członkiem Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk, V-ce prezesem Polskiego Towarzystwa Zarządzania Innowacjami i oraz V-ce prezesem Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.
 class= Mateusz MORAWIECKI Urodzony 20 czerwca 1968 r. we Wrocławiu. Polski menedżer i bankowiec, polityk. 11 grudnia 2017 r. powołany na stanowisko Prezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju i finansów. Od 9 stycznia 2018 r. pełni urząd Prezesa Rady Ministrów. Od 29 września 2016 r. do 11 grudnia 2017 r. Wiceprezes Rady Ministrów oraz minister rozwoju i finansów. Od 16 listopada 2015 do 29 września 2016 r. sprawował urząd Wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra rozwoju.
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Business Administration Central Connecticut State University oraz Politechniki Wrocławskiej, studiów MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu w Hamburgu oraz Uniwersytetu w Bazylei. Karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku w spółce Cogito. W latach 1993 – 1996 pracował we wrocławskiej firmie Enter Marketing-Publishing. W 1995 r. odbył staż w Deutsche Bundesbank, a w latach 1996 – 1997 pracował na Uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem. W 1998 r. został Zastępcą Dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Komitecie Integracji Europejskiej i był członkiem grupy negocjującej przystąpienie Polski do Unii Europejskiej (Bankowość i Finanse). Od 1998 do 2001 r. pracował w Banku Zachodnim – najpierw jako doradca Prezesa Zarządu, następnie Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający. W czerwcu 2001 r. Mateusz Morawiecki został Członkiem Zarządu Banku Zachodniego WBK, a w maju 2007 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu. W 2013 r. odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka. 23 czerwca 2015 r., za wybitne zasługi w działalności na rzecz wspierania oraz promowania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 

 Stéphane RICHARD – od marca 2011 r. Prezes-Dyrektor Generalny Orange.
Dołączył do grupy Orange w 2009 r. i od tego momentu zajmował funkcje zastępcy dyrektora generalnego odpowiedzialnego za działania na Francję, Wicedyrektora oraz dyrektora generalnego. Od 1992 do 2003, Stéphane Richard zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. finansowych w firmie Compagnie Générale des Eaux, dyrektora generalnego firmy Phénix, działającej w branży nieruchomości, oraz prezesa CGIS (Compagnie Générale d’Immobilier et de Services), dziś Nexity. Od 2003 do 2007 był wicedyrektorem Veolia Environnement, dyrektorem generalnym Veolia Transport.
W latach 2007 – 2009, Stéphane Richard był szefem kancelarii francuskiego Ministra Ekonomii, Gospodarki oraz Zatrudnienia.
Ukończył École des hautes études commerciales (HEC) oraz École nationale d’administration.

  Paweł SURÓWKA, Prezes Zarządu PZU S.A. – Absolwent Université Paris I Panthéon Sorbonne, Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS) oraz Ludwig Maximilian Universität (LMU) w Monachium.
W latach 2007 – 2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch. Reprezentował Bank w regionie CEE.
W latach 2013 – 2015 pełnił funkcję Członka Zarządu Boryszew SA, Dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive. Był prezesem zarządów spółek zależnych z sektora automotive. W trakcie pełnienia funkcji w Grupie Boryszew odpowiadał za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego.
Do stycznia 2016 roku Doradca Prezesa Zarządu PKO Bank Polski SA oraz Dyrektor Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej na Niemcy, odpowiedzialny za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO Banku Polskiego.
Przed objęciem funkcji prezesa PZU SA zajmował stanowisko prezesa PZU Życie SA.
Włada angielskim, francuskim i niemieckim.
  Katarzyna ŚLEDZIEWSKA – Doktor habilitowana nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektor zarządzająca DELab UW, ośrodka naukowego zajmującego się badaniami w zakresie cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół gospodarki cyfrowej i międzynarodowej, Jednolitego Rynku Cyfrowego, integracji gospodarczej i regionalizmu. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji w krajowych i międzynarodowych pismach specjalistycznych, a także wielu książek i podręczników akademickich.
Członkini Rady ds. cyfryzacji przy Ministerstwie Cyfryzacji. Członkini Readie, międzynarodowego ośrodka naukowego zrzeszającego badaczy gospodarki cyfrowej.
Marek ZAGÓRSKI Urodził się 6 sierpnia 1967 r. w Kamieniu Pomorskim. Ukończył Uniwersytet Szczeciński, Wydział Humanistyczny, kierunek Pedagogika oraz podyplomowe studia w zakresie finansów i bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Od września 2016 r. do kwietnia 2018 r. pełnił funkcje Sekretarza Stanu w ministerstwie cyfryzacji. W dniu 17 kwietniu 2018 r. został wybrany Ministrem Cyfryzacji.
Maciej ZIĘBA, OP – dominikanin, fizyk, teolog i filozofii. Wykładowca w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W latach 1998-2006 był prowincjałem Polskiej Prowincji Dominikanów. W czasach PRL-u działacz opozycji demokratycznej, potem „Solidarności”. W III RP za działalność w opozycji odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta, Krzyżem Wolności i Soldarności oraz Freedom Award Atlantic Council. W 1981 r. wstąpił do Zakonu Dominikanów, gdzie sześć lat później otrzymał święcenia kapłańskie. Jan Paweł II mianował go członkiem Synodu Biskupów oraz Papieskiej Komisji Iustitia et Pax. Napisał m.in. „Biało-czarne zapiski”, Niezwykły pontyfikat (wyd. francuskie Jean-Paul II, un prophète incompris, CERF 1998), „Papieska ekonomia. Kościół –rynek – demokracja” (wyd. franc. Les papes et le capitalisme, Editions Saint-Augustin 2002). „Nieznane, niepewne, niebezpieczne – szkic o Europie”, „Kłopot za kłopotem. Katolik w dryfującej Europie”. Założyciel i prezes Instytutu Tertio Millennio, współ-założyciel i przewodniczący rady Fundacji Służba Rzeczypospolitej.

 

Izabela ŻMUDKA Izabela Żmudka jest managerem z wszechstronnym doświadczeniem w zarządzaniu zarówno w sektorze państwowym, samorządowym, biznesie, jak i w organizacjach pozarządowych. W ostatnim czasie w Ministerstwie Rozwoju sprawowała bezpośredni nadzór nad kilkoma instytucjami państwowymi, kilkudziesięcioma instytutami badawczymi, spółkami oraz fundacjami. Brała udział min. w pracach zespołu ds. innowacji oraz przygotowaniach założeń do reformy instytutów badawczych. W sektorze biznesowym była odpowiedzialna za działania polegające na restrukturyzacji organizacyjnej i optymalizacji procesów biznesowych, wdrażaniu systemów ERP oraz wprowadzaniu ładu korporacyjnego. W instytucjach państwowych aktywnie uczestniczyła w tworzeniu strategii ekonomicznej z wykorzystaniem nowych technologii, w banku centralnym prowadziła serwis edukacji ekonomicznej z powszechnie dostępnymi kursami e-learningowymi i wiedzą ekonomiczną. W sektorze samorządowym i organizacjach pozarządowych zajmowała się tworzeniem instytucji od podstaw, zarządzaniem operacyjnym, wdrażaniem projektów programowych, a także nadzorem nad zamówieniami publicznymi. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem kreatywnego zarządzania wieloosobowymi zespołami. Posiada dyplom MBA – SGH.
Prelegenci Spotkań Warszawskich 2015
Michèle Alliot-Marie – Doktor prawa i nauk politycznych, kilkakrotnie była członkiem rządów w latach 1986 i 2011 i kierowała lub współkierowała trzema partiami politycznymi. W ramach swojej politycznej i ministerialnej kariery przykładała szczególna uwagę i aktywnie działała na rzecz wzmocnienia współpracy między państwami europejskimi, z poszanowaniem ich tożsamości, będąc zwolennikiem idei Europy Narodów, której od zawsze broni. 24 stycznia 2009 została wybrana wiceprzewodniczącą rady narodowej UMP, funkcja, którą sprawuje do dziś. 25 maja 2014 została wybrana na posła Parlamentu Europejskiego. Jak często podkreśla : « W życiu to, co łatwe, nie jest zbyt interesujące. Wręcz przeciwnie, myślę, że najbardziej interesujące jest to, co trudne, co wymaga wysiłku, co daje nam poczucie, że żyjemy odrobinę więcej. Nieustanne przekraczanie naszych ograniczeń jest tym, co sprawia, że się rozwijamy; że pozostajemy zmobilizowani do działania. To jest właśnie życie; to właśnie znaczy żyć!”
Jérôme Bédier – Wiceprezes i sekretarz generalny grupy Carrefour. Ukończył Ecole Nationale d’Administration (ENA). Pełnił funkcję inspektora ds. finansów w Ministerstwie Gospodarki i Finansów, następnie doradcy technicznego i dyrektora w Ministerstwie Handlu i Rzemieślnictwa, później dołącza jako partner do zespołu Deloitte & Touche. Zajmuje się określaniem strategii w sektorze dużych przedsiębiorstw publicznych. Do listopada 2011 pracuje jako dyrektor zarządzający FCD, potem jako członek Rady Wykonawczej MEDEF. Awansowany w 2011 roku na wiceprzewodniczącego Capgemini Consulting, przez rok Jérôme Bédier jest odpowiedzialny za rozwój handlu i dużych przedsiębiorstw sektora detalicznego. W 2012 roku dołącza do zespołu Carrefour, drugiego światowego dystrybutora, zostaje prezesem Fundacji Carrefour, a w 2014 roku obejmuje nadzór nad partnerstwami międzynarodowymi. W 2015 roku zostaje powołany na stanowisko wiceprezesa i sekretarza generalnego grupy Carrefour.
Jan Krzysztof Bielecki – Przewodniczący Rady Partnerów EY Polska. Były Premier Rzeczpospolitej Polskiej, Minister ds. Integracji Europejskiej, współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności oraz Dyrektor Wykonawczy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie, jest obecny w życiu politycznym i gospodarczym Polski od ponad 20 lat. Od października 2003 do stycznia 2010 roku pełnił funkcję Prezesa Banku Pekao S.A. W listopadzie 2009 roku został powołany na Przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W marcu 2010 r. został powołany przez premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Podstawowym zadaniem Rady Gospodarczej jest przedstawianie premierowi niezależnej i obiektywnej opinii na temat bieżących i planowanych działań rządu. Rada ocenia również sytuację społeczno-ekonomiczną Polski na tle zjawisk zachodzących w Europie i gospodarce globalnej. Pełnił swoją funkcję do grudnia 2014. W styczniu 2015 dołączył do EY Polska jako przewodniczący Rady Partnerów.
Jean-Marie Bockel – W 1979 Jean-Marie Bockel wkracza w życie polityczne Partii Socjalistycznej. Od 1981 do 1993 roku zasiadał w parlamencie jako poseł regionu Haut-Rhin , powrócił na stanowisko w kadencji 1997–2002. Od 1984 do 1986 pełnił funkcję sekretarza stanu przy ministrze handlu i turystyki, w 1986 objął urząd ministra tego resortu. Zasiadał jednocześnie w radzie generalnej Górnego Renu, był burmistrzem Mulhouse w latach 1989-2010 oraz był prezesem stowarzyszenia burmistrzów dużych miast francuskich od 2001 do 2007 roku. Obecnie, Jean-Marie Bockel jest prezesem Nowoczesnej Lewicy oraz wiceprezydentem i rzecznikiem od polityki zagranicznej Unii Demokratów i Niezależnych. Od 2010 roku jest prezydentem Aglomeracji Mulhouse Alsace. Jest także członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, rezerwowym pułkownikiem Armii krajowej oraz Kawalerem Legii Honorowej.
Pierre Buhler – Jest absolwentem wyższych studiów handlowych na HEC (École des Hautes Études Commerciales), politycznych na paryskiej uczelni Sciences Po, ukończył również francuski Krajowy Instytut Języków i Kultur Wschodnich (INALCO) w zakresie języka polskiego, uzyskał też licencjat z etnologii (Jussieu), licencjat z prawa (Panthéon) oraz dyplom studiów podyplomowych z ekonomii stosowanej (Paris-Dauphine). Po studiach w elitarnej wyższej szkole administracji publicznej ENA (rocznik „d’Aguesseau”), rozpoczął karierę dyplomatyczną wstępując w 1982 roku do francuskiego resortu spraw zagranicznych. Najpierw pełnił służbę w Ambasadzie Francji w Warszawie (1983-1985) i w Moskwie (1985-1988) potem był zastępcą dyrektora departamentu planowania w MSZ (1990-1993), a następnie radcą w Ambasadzie Francji w Stanach Zjednoczonych (1993-2001). Był radcą dyplomatycznym przy ministrze Obrony Alain Richard. Mianowany Ambasadorem Francji w Singapurze w 2006 roku, kierował tą placówką do 2009 r. Od maja 2012 jest Ambasadorem Francji w Polsce. Pierre Buhler jest autorem książek pt. „Histoire de la Pologne communiste ; autopsie d’une imposture” i „La puissance au XXIème siècle ; les nouvelles définitions du monde”. Publikował też regularnie artykuły w przeglądzie Commentaire oraz w portalach internetowych Telos oraz Project Syndicate. Jest kawalerem francuskiego Orderu Zasługi oraz Legii Honorowej. W 2010 roku Europejskie Centrum Solidarności przyznało mu Medal Wdzięczności. Został również odznaczony krzyżem komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (15 listopada 2012 r.).
Jérôme Chartier – Przewodniczący Entretiens de Royaumont, Deputowany UMP z departamentu Val d’Oise, Mer Domont. Będący absolwentem ESSEC i nauk politycznych, Jérôme Chartier został w roku 1995 wybrany merem Domont w wieku 28 lat, a następnie przewodniczącym stowarzyszenia na rzecz zagospodarowania zachodniej części obszaru Plaine de France, a także przewodniczącym Związku Gmin zachodniej części obszaru Plaine de France w 2001 r. Po okresie pracy w sektorze prywatnym, w roku 2002 został deputowanym UMP z departamentu Val-d’Oise, a następnie został wybrany ponownie w latach 2007 i 2012. Członek Komisji Finansów, od września 2007 jest rzecznikiem ugrupowania UMP w sprawach dotyczących Budżetu Państwa. Był inicjatorem wielu raportów Komisji Finansów. Zastępca pełnomocnika generalnego UMP. W 2002 r. założył Grupę ds. badań nad modernizacją francuskiego życia politycznego, w wyniku czego napisał wydaną w 2005 r. książkę „Le lifting de Marianne” (Lifting Marianny). Jérôme Chartier jest autorem raportu o francusko-niemieckiej konwergencji fiskalnej i sprawozdawcą ustawy o nadzorze bankowym i finansowym.
Bogusław Chrabota – Dzien­ni­karz, publi­cy­sta, pisarz, wykła­dowca aka­de­micki. Od 2 stycz­nia 2013 roku redak­tor naczelny Rzecz­po­spo­li­tej. Poprzed­nio, przez 20 lat pra­co­wał w Tele­wi­zji Pol­sat peł­niąc w niej m.in. funk­cje dyrek­tora pro­gra­mo­wego, szefa anteny, dyrek­tora zarzą­dza­ją­cego, szefa kana­łów tema­tycz­nych, szefa infor­ma­cji i publi­cy­styki. Debiu­to­wał jako dzien­ni­karz w pra­sie nie­za­leż­nej w 1986 roku. W latach 1990–1992 zwią­zany był z TVP. Ukoń­czył Wydział Prawa Uni­wer­sy­tetu Jagiel­loń­skiego.
Pierre-André de Chalendar – Ukończył Wyższą Szkołę Biznesu ESSEC i Wyższą Szkołę Administracji (Ecole Nationale d’Administration), były inspektor finansów. Pierre-André de CHALENDAR rozpoczął pracę w Grupie Saint-Gobain jako dyrektor ds. planu w 1989 roku. Wiceprezes Abrasif Europe w latach 1992-1996, prezes spółki Abrasifs od 1996 do 2000 roku, dyrektor zarządzający Spółki dla Wielkiej Brytanii i Irlandii od 2000 do 2002, w roku 2003 mianowany wiceprezesem spółki Saint-Gobain ds. dystrybucji w sektorze budowlanym. Powołany na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego spółki Saint-Gobain w maju 2005 roku, następnie wybrany na stanowisko administratora w czerwcu 2006 roku, mianowany dyrektorem generalnym spółki Saint-Gobain w czerwcu 2007 roku, następnie prezesem w czerwcu 2010 roku. Pierre-André de CHALENDAR jest również administratorem BNP Paribas i przewodniczącym Stowarzyszenia Spółek na rzecz Środowiska od czerwca 2012 roku.
Michel Derdevet – Laureat Wydziału Prawa uniwersytetu Montpellier I oraz absolwent HEC, Michel Derdevet jest od 2013 roku Sekretarzem generalnym oraz Członkiem Zarządu ERDF. Zajmował wcześniej, kilka stanowisk w gabinetach ministerialnych, przy Martin Malvy. Niemniej jednak, większość kariery spędził w EDF, później w RTE (2000-2012). Wykładowca w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu ( odpowiedzialny za wykład «  Europa i Firma »), prowadzi zajęcia w Kolegium Europejskim w Brugii. Jest autorem publikacji dot.energii m.in. « Sieci elektryczne w sercu cywilizacji przemysłowej» (Timée – 2007), «  Europa bez energii, działania na rzecz wspólnej polityki energetycznej » (Gallimard – luty 2012). Jest autorem raportu pt. Energia, Europa w sieciach, dla Prezydenta Francji (23 luty 2015).
Thierry Doucerain – Thierry Doucerain pracuje w Grupie EDF w Polsce od ponad dwóch lat. Pracę zawodową w EDF rozpoczął w 1978  r. poświęcając większość kariery inżynierii produkcji (energetyka konwencjonalna i jądrowa), m.in. kierując w latach 2006-2012 Centrum Inżynierii Energetyki Konwencjonalnej EDF S.A. Prowadził projekty budowy elektrowni opalanych węglem i gazem w Chinach, Egipcie, Francji, Wielkiej Brytanii czy w Wietnamie. Thierry Doucerain jest absolwentem Ecole Nationale Supérieure des Mines w Nancy (Francja).
Jacek Gdański – Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Biegły rewident, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Od 1999 r. pracował na różnych stanowiskach w Ministerstwie Finansów, pełniąc między innymi funkcję Dyrektora Generalnego. Następnie zarządzał obszarem finansowym jako dyrektor pionu i członek zarządu (CFO) w spółkach handlowych i inwestycyjnych. Członek Komitetu Standardów Rachunkowości I, II i III kadencji, autor publikacji z zakresu sprawozdawczości i rewizji finansowej oraz wykładowca i koordynator bloku „Finanse publiczne” w KSAP. Szachowy arcymistrz międzynarodowy, wielokrotny reprezentant i mistrz Polski. Jako Zastępca Prezesa Zarządu w NFOŚiGW nadzoruje realizację zadań wykonywanych przez Departamenty: Księgowości i Rozliczeń, Planowania i Sprawozdawczości, Analiz Finansowych oraz Kontroli Przedsięwzięć.
Maciej Głogowski – Szef redakcji ekonomicznej Radia TOK FM. Ze stacją związany od 2004 roku. Prowadzi audycje o gospodarce, biznesie i przedsiębiorczości. Gospodarz magazynu EKG – codziennej godzinnej audycji ekonomicznej. Laureat nagród i wyróżnień dla dziennikarzy ekonomicznych m.in. Najlepszy Dziennikarz Ekonomicznych 2014 r. , nagroda w konkursie NBP imienia Władysława Grabskiego. Decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego powołany w skład Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, a także Członek kapituły Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Członek Jury polskiej edycji konkursu Etyka w finansach – Nagroda Robina Cosgrove.
Charles Jaigu – Charles JAIGU karierę dziennikarską rozpoczął w dziale politycznym tygodnika Le Point. W 2005 roku dołączył do redakcji dziennika Le Figaro jako obserwator francuskiej prawicy. W latach 2007-2012 był dziennikarzem akredytowanym przez Le Figaro w Pałacu Elizejskim skąd relacjonował pięcioletnią prezydenturę Nicolasa Sarkozy’ego. W 2009 roku opublikował książkę pod tytułem „Sarkozy, od Fouquet’s do Gazy” o działaniach byłego prezydenta Francji na arenie międzynarodowej. Od 2012 roku jest stałym komentatorem prawej strony sceny politycznej we Francji i redaktorem prowadzącym tygodniowej kroniki w rubryce „debaty” poświęconej kwestiom geopolitycznym, ekonomicznym i związanym ze środowiskiem. Współpracuje z Almavivą, nowym dodatkiem Le Figaro.
Sylvie Kauffmann – Dyrektor wydawnicza dziennika „Le Monde”, gdzie pełniła wcześniej funkcję dyrektora redakcji w latach 2010-2011 i była pierwszą kobietą na tym stanowisku. Jest również felietonistką w International New York Times. Dołączyła do redakcji dziennika „Le Monde” w 1987 roku, jako korespondentka w Moskwie i w latach 1988-1993, zajmowała się aktualnościami Europy środkowo-wschodniej. Opisywała między innymi upadek bloku sowieckiego, jak również przejście nowych demokracji europejskich do gospodarki rynkowej. W latach 1993-2001, była korespondentką w Stanach Zjednoczonych, początkowo w Waszyngtonie, następnie w Nowym Yorku. Powróciła potem do głównej redakcji w Paryżu, jako reporterka, następnie jako kierownik serwisu reportaży. W latach 2004-2006 pełniła rolę wicedyrektora redakcji, zanim opuściła Francję, by zostać reporterką w Singapurze. Zdobyła dyplom z prawa, jak również dyplom z Instytutu Nauk Politycznych w Aix-en-Provence (Sciences Po) oraz Uniwersytetu Deusto de Bilbao w Hiszpanii i Centrum Szkolenia Dziennikarzy w Paryżu (CFJ de Paris). Sylvie Kauffmann była dziennikarką w Agence France-Presse (AFP) w latach 1979-1987 w Paryżu, Londynie, Warszawie, Moskwie i Nowej Kaledonii, zanim dołączyła do dziennika „Le Monde”.
Marcin Korolec – Urodził się 24 grudnia 1968 r. w Warszawie. Ukończył studia w Ecole Nationale d’Administration w Paryżu, a także Uniwersytet Warszawski, najpierw na Wydziale Historii, a następnie Prawa i Administracji. Zna biegle język angielski i francuski. Jego pasje to biegi długodystansowe i narciarstwo. Od 1999 do 2001 doradca pełnomocnika rządu ds. negocjacji o członkostwo Rzeczpospolitej w Unii Europejskiej. W latach 2001-2004 radca ministra w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w gabinecie Danuty Hübner. W latach 2005-2011 podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. Prowadził także szeroką działalność dydaktyczną m.in. w dziedzinie funduszy strukturalnych i koordynacji polityki europejskiej w Polsce (warsztaty w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego).
Daria Kulczycka – Dyrektorka departamentu Energii i Zmian Klimatu w Konfederacji Lewiatan. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Odpowiedzialna za ewaluację projektów regulacji oraz strategii i polityk środowiskowych i energetycznych, krajowych oraz europejskich. Doradca związków branżowych Lewiatana w sektorze energetycznym, chemicznym i wydobywczym. Sekretarz Rady OZE oraz Rady ds. Gazu Lewiatana. Członek grup roboczych ds. energii i klimatu w BUSINESSEUROPE, europejskiej federacji pracodawców. Obecnie zaangażowana przede wszystkim w projekty dotyczące krajowej polityki energetycznej, w tym OZE i efektywności energetycznej, gazu łupkowego oraz polityki klimatyczno-energetycznej UE po 2020 roku.
Mateusz Morawiecki – Wicepremier, minister rozwoju, miłośnik Polski. Absolwent prawa, ekonomii i historii, prestiżowych polskich i zagranicznych uczelni (Uniwersytet Wrocławski, Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Central Connecticut State University, Uniwersytet w Bazylei). Jest także absolwentem studiów prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej Uniwersytetu Europa-Kollegg-Hamburg oraz Advanced Executive Program w Kellogg School of Management Uniwersytetu Northwestern. Od najmłodszych lat aktywnie zaangażowany w działalność opozycyjną jako  współpracownik „Solidarności Walczącej”, wielokrotnie zatrzymywany, przesłuchiwany i pobity przez służby. Doświadczenie międzynarodowe zdobywał m. in. w Deutsche Bundesbank, a później jako z-ca dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w UKIE oraz członek grupy negocjującej warunki przystąpienia Polski do UE. Od  1998 r. związany z Grupą Banku Zachodniego WBK, od 2001 r. jako członek zarządu, a od 2007 r. jako Prezes Zarządu.
Jan Olbrycht – Doktor socjologii, nauczyciel akademicki, polityk i działacz społeczny. W latach 1990-1998 Burmistrz Cieszyna, współzałożyciel Euroregionu Śląsk Cieszyński-Tesinske Slezsko. W latach 1993-1998 wiceprezes Związku Miast Polskich odpowiedzialny za kontakty z europejskimi organizacjami samorządowymi. W latach 1998-2002 Marszałek Województwa Śląskiego, inicjator Konwentu Marszałków. Od 2004 roku poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej (Frakcja Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim). Skarbnik i wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, odpowiedzialny za dialog międzykulturowy i międzyreligijny. Sprawozdawca Parlamentu w sprawie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W obecnej kadencji członek Komisji Budżetowej oraz Komisji Rozwoju Regionalnego. Koordynator Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Komisji Budżetowej.
Michał Olszewski – Ur. w 1977 r. w Bydgoszczy – zastępca prezydenta m. st. Warszawy. Na tym stanowisku jest odpowiedzialny za nadzór nad planowaniem strategicznym i pozyskiwaniem funduszy europejskich, politykę w zakresie rozwoju gospodarczego, turystykę, rynek pracy, zagospodarowanie nabrzeży Wisły, wydawanie zezwoleń w zakresie działalności gospodarczej, politykę lokalową, działania z zakresu rewitalizacji, ochrony środowiska, rozwoju terenów zieleni i lasów miejskich, infrastrukturę i gospodarkę odpadami. Przewodzi warszawskiej Radzie ds. Polityki Innowacji oraz jest członkiem jej odpowiednika na poziomie województwa. Reprezentuje również stowarzyszenie EUROCITIES, największą organizację zrzeszającą europejskie miasta, w Grupie Roboczej Wysokiego Szczebla ds. Inteligentnych Miast przy Komisji Europejskiej. Od 2012 r. Przewodniczy Komitetowi Sterującemu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Warszawskiej.
Gervais Pellissier – Ukończył HEC (International Management), Berkeley i Uniwersytet w Kolonii. Posiada również dyplom prawa. W październiku 2005 r. dołączył do Grupy France Telecom. Jego zadaniem było połączenie struktury usług stacjonarnych i mobilnych France Telecom w Hiszpanii. Następnie został mianowany członkiem Komitetu Wykonawczego France Telecom, odpowiedzialnym za finanse i operacje w Hiszpanii. Zanim dołączył do France-Telecom Orange, pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego Grupy Bull, gdzie zajmował różne stanowiska w latach 1983-2005. W roku 2009 Gervais Pellissier objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego France Telecom ds. finansów i systemów informacyjnych. W listopadzie 2011 r. zostaje mianowany zastępcą dyrektora generalnego Grupy Orange, odpowiedzialnego za finanse oraz za JV Royaume-Uni. Od 1 września 2014 r. jest odpowiedzialny za JV Royaume-Uni i operacje w Europie (oprócz Francji). Gervais Pellissier urodził się w 1959 r.
Aleksander Pociej – Prawnik. Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie. Senator VIII kadencji (2011-2015), otrzymał ponownie mandat senatorski w październiku 2015. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz uczęszczał na studia podyplomowe na Universite de Paris X Nanterre – DESS Droit International du Commerce. Doświadczenie zdobywał w kancelariach w Paryżu, Nowym Jorku oraz Warszawie. Od 1996 roku partner zarządzający w „Pociej, Dubois i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka”. Aktywny i skuteczny senator. Wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Narodowej oraz członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Za swoje zasługi na rzecz przyjaźni polsko-francuskiej odznaczony Orderem Narodowym Legii Honorowej. Członek zarządu Polskiej Grupy Międzyparlamentarnej oraz licznych zespołów międzyparlamentarnych i grup bilateralnych. Stały komentator wydarzeń politycznych oraz zagadnień prawnych i ekonomicznych.
Michele Sabban – Michèle Sabban jest radną regionu Ile-de-France, byłą wiceprzewodniczącą. W trakcie pełnienia kolejnych mandatów aktywnie zabiegała o wzmocnienie współpracy Ile-de-France z partnerami europejskimi. Zaangażowanie Michèle w wymiarze europejskim najpełniej wyraża się w jej działaniach na czele Zgromadzenia Regionów Europy (ARE), którego została pierwszym prezydentem w 2008 r. ARE jest największą niezależną siecią współpracy regionów w Europie. Łącząc ponad 250 regionów ARE jest politycznym głosem swoich członków i forum międzyregionalnej współpracy. Michèle Sabban jest członkiem-założycielem R20, Regions of Climate Actions, utworzonego w 2010 r. u boku byłego gubernatora Kalifornii Arnolda Schwarzenegger’a w celu połączenia regionów, prowincji i stanów federacji w walce przeciw zmianom klimatu i na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od marca 2012 pełni rolę prezesa tej inicjatywy. Jest przewodniczącą FMDV, światowego funduszu na rzecz rozwoju miast, międzynarodowej organizacji politycznej dążącej do wzmocnienia solidarności i możliwości finansowych przez i między wspólnotami lokalnymi.
Eric Scotto – Po dwunastu latach doświadczenia zawodowego w obszarze technologii informacyjnych i finansów zakłada pierwszą farmę wiatrową we współpracy z General Electric. Jego kolejne przedsięwzięcie, „Perfect Wind”, w niedługim czasie staje się jednym z liderów produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i przejęty zostaje przez światowy numer jeden energii wiatrowej, «Iberdrola». W 2007 roku współtworzy « Akuo Energy », liczącego się niezależnego aktora w zakresie produkcji energii odnawialnej. W 2010 roku grupa inauguruje swoją pierwszą farmę fotowoltaiczną na gruntach rolnych na wyspie Réunion. Jest również autorem koncepcji «Agrinergie», która łączy produkcję energii słonecznej z działalnością rolniczą opartą na poszanowaniu środowiska. Od 2007 roku jest przewodniczącym stowarzyszenia ACE, którego misją jest uwrażliwianie młodych ludzi na wyzwania związane z ochroną środowiska. W 2011 roku uczestniczy w powstaniu fundacji Akuo, która przynosi odpowiedź na ekologiczne i socjalne potrzeby marginalizowanych społeczności.
Maciej Witucki – Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska. Karierę zawodową rozpoczął w Banku Cetelem (Grupa Paribas) – najpierw we Francji, gdzie współtworzył biznesplan ekspansji na polski rynek spółki-córki, a następnie w Polsce, będąc członkiem zarządu Cetelem Polska. W 2001 r. został członkiem, a później w 2005 r. prezesem zarządu Lukas Banku (Grupa CréditAgricole). Od 2006 do 2013r roku pełnił funkcję Prezesa  Orange Polska (wcześniej Telekomunikacja Polska). Pełni funkcję przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego, które inicjuje dyskusje o kierunkach rozwoju Polski w obszarze gospodarki, polityki, nauki, edukacji oraz tożsamości Polaków. Od 2009 r. członek Rady Dyrektorów Atlantic Council of the United States, czołowego amerykańskiego think tanku, zajmującego się inicjowaniem publicznych debat na temat polityki międzynarodowej. Jest także członkiem Rady Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Działa w organizacjach branżowych będąc m.in. członkiem Zarządu PKPP Lewiatan. Od września 2010 jest prezesem Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP).
Marek Woszczyk – Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna SA. Ukończył m. in. Executive MBA. Jest uznanym ekspertem w branży energetycznej. Od początku swojej aktywności zawodowej zaangażowany jest w promowanie konkurencji oraz budowę stabilnego i przejrzystego otoczenia regulacyjnego. Pełniąc przez wiele lat funkcje kierownicze w Urzędzie Regulacji Energetyki (URE), w tym od 2011 r. funkcję Prezesa, odegrał kluczową rolę w transformacji polskiego rynku energii elektrycznej i gazu. Funkcję Prezesa Zarządu PGE polskiej Grupy Energetycznej S.A. pełni od grudnia 2013 roku. Jest także prezesem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Prelegenci Spotkań Warszawskich 2014:
Benjamin André – Mówi o sobie następująco : Inżynier, maniak internetowy, przedsiębiorca i młody ojciec – niepokoi mnie los oraz przyszłość praw człowieka i obywatela.
Nasza „intymność cyfrowa” jest własnością międzynarodowych korporacji, które handlują nią według własnych upodobań. A przecież potencjał tych informacji ma dużo większą wartość, niż zwykła reklama.
W jaki sposób uniknąć orwellowskiego piekła?
Jedną z metod, bardzo ważną zresztą, może być droga prawna, dlatego też aktywnie uczestniczę w pracach przy projekcie ustawy, która powoli toruje sobie drogę.
Jednakże cyfryzacja rządzi się własnymi prawami, których nie sposób ograniczyć jednym dekretem.
Stworzyłem zatem Cozy Cloud, aby cyfrowy empowerment przeważał nad interesami Google & Co.
Jacques Attali – Doktor Nauk Ekonomicznych, posiada dyplom Ecole Polytechnique (osiągnął najlepsze wyniki, jako student w 1963 r.), Ecole des Mines, Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu oraz Ecole Nationale d’Administration. Profesor, pisarz, doradca honorowy Państwa, specjalny doradca Prezydenta Republiki Francuskiej w latach 1981-1991, założyciel i pierwszy Prezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie w latach 1991-1993. Jacques Attali jest aktualnie Prezesem A&A, międzynarodowego przedsiębiorstwa zajmującego się doradztwem strategicznym, z siedzibą w Paryżu oraz Prezesem PlaNet Finance, Organizacji Solidarności Międzynarodowej wyspecjalizowanej w rozwoju mikrofinansowania. PlaNet Finance jest najważniejszą instytucją na świecie, która wspiera mikrofinansowanie. Instytucja ta zajmuje się głównie doradztwem oraz rozwojem mikrofinansowania w 80 krajach i jest założycielem LH Forum, ruchu na rzecz pozytywnej ekonomii. Jacques Attali jest również redaktorem w tygodniku Express. Jest autorem ponad 50 książek, tłumaczonych na więcej niż 20 języków oraz wydawanych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jacques Attali został mianowany Prezesem Komitetu Wyzwolenia Wzrostu Gospodarczego Francji przez Prezydenta Republiki Francuskiej w 2007 r.
Marcin Beme – Jest założycielem i CEO Audioteki.pl. Wierzy, że żyjemy w mobilnych czasach, a audiobooki idealnie pasują do naszego, coraz szybszego stylu życia. Za kierowanie firmą otrzymał wiele prestiżowych nagród, najważniejsza z nich to Złoty Krzyż Zasługi otrzymany od Prezydenta Bronisława Komorowskiego za wkład w rozwój polskiej kultury, przedsiębiorczości i myśli technologicznej. Przed założeniem Audioteki Marcin Beme był oddany budowaniu startupów, takich jak firma teleinformatyczna i producencka. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej w specjalizacjach: Finanse i Marketing, Matematyka i Ekonometria oraz Informatyka Stosowana.
Lucien Besse – Jest młodym przedsiębiorcą francuskim, współzałożycielem Shippeo, serwisu zajmującego pierwsze miejsce na rynku międzynarodowego transportu drogowego. Zajmuje się rozwojem handlowym oraz organizacją strategicznych relacji biznesowych dla młodej firmy, założonej zaledwie na początku 2014 r. przez siedmiu partnerów. Zanim współzałożył Shippeo, pracował w Dyrekcji Strategii Grupy TF1, jak również zajmował się inwestycjami kapitałowymi w firmie Vermeer Capital. Lucien Besse zdobył dyplom Sciences Po Paris (Instytut Nauk Politycznych w Paryżu) na kierunku Finanse i Strategia Przedsiębiorstw.
Andrzej Bobiński – Starszy analityk ds. gospodarczych w Polityka Insight. Ukończył lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Do 2012 r. kierownik Wydziału Relacji Zewnętrznych w Orange Polska. Równolegle współtworzył Wrocław Global Forum jako dyrektor sekretariatu tego wydarzenia. W latach 2006-2009 był koordynatorem programowym w Centrum Stosunków Międzynarodowych. W Polityce Insight kieruje działem gospodarczym, odpowiada za śledzenie gospodarki realnej, specjalizuje się w spółkach skarbu państwa, branży zbrojeniowej i cyfryzacji.
Michał Boni – Urodzony w 1954 roku w Poznaniu. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie po uzyskaniu dyplomu został zatrudniony jako pracownik naukowy. Został wybrany Posłem na Sejm I kadencji, sprawował też funkcje Ministra Pracy i Polityki Socjalnej (1991) oraz sekretarza stanu (1992–1993).
W latach 2008–2011 kierował zespołem doradców strategicznych premiera Donalda Tuska. Był pomysłodawcą i szefem zespołu do spraw programowania prac rządu, a od 2009 roku Komitetu Stałego Rady Ministrów. Opracował m.in raport o kapitale intelektualnym, raport POLSKA 2030, który określił porządek strategiczny rządu do 2020 roku i wpłynął na wybór priorytetów do programów wykorzystujących środki UE do 2020 roku, a także raport MŁODZI 2011.
Był twórcą koncepcji i pierwszym zwierzchnikiem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jego działania skoncentrowane były zarówno na wspieraniu informatyzacji i e-usług, jak i stopniowym zwiększaniu kompetencji cyfrowych obywateli. W maju 2014 roku został wybrany Posłem do Parlamentu Europejskiego. Członek Komisji LIBE, zastępca członka komisji ITRE.
Pierre Buhler – Jest absolwentem wyższych studiów handlowych na HEC (École des Hautes Études Commerciales), politycznych na paryskiej uczelni Sciences Po, ukończył również francuski Krajowy Instytut Języków i Kultur Wschodnich (INALCO) w zakresie języka polskiego, uzyskał też licencjat z etnologii (Jussieu), licencjat z prawa (Panthéon) oraz dyplom studiów podyplomowych z ekonomii stosowanej (Paris-Dauphine).
Po studiach w elitarnej wyższej szkole administracji publicznej ENA (rocznik „d’Aguesseau”), rozpoczął karierę dyplomatyczną wstępując w 1982 roku do francuskiego resortu spraw zagranicznych. Najpierw pełnił służbę w Ambasadzie Francji w Warszawie (1983-1985) i w Moskwie (1985-1988) potem był zastępcą dyrektora departamentu planowania w MSZ (1990-1993), a następnie radcą w Ambasadzie Francji w Stanach Zjednoczonych (1993-2001). Był radcą dyplomatycznym przy ministrze Obrony Alain Richard. Mianowany Ambasadorem Francji w Singapurze w 2006 roku, kierował tą placówką do 2009 r. Od maja 2012 jest Ambasadorem Francji w Polsce.
Pierre Buhler jest autorem książek pt. „Histoire de la Pologne communiste ; autopsie d’une imposture” i „La puissance au XXIème siècle ; les nouvelles définitions du monde”. Publikował też regularnie artykuły w przeglądzie Commentaire oraz w portalach internetowych Telos oraz Project Syndicate. Jest kawalerem francuskiego Orderu Zasługi oraz Legii Honorowej. W 2010 roku Europejskie Centrum Solidarności przyznało mu Medal Wdzięczności. Został również odznaczony krzyżem komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (15 listopada 2012 r.).
Viviane Chaine-Ribeiro – Rozpoczęła karierę zawodową w 1972 r., jako Kontroler, zanim zajęła stanowisko Dyrektora Finansowego, następnie Dyrektora Operacyjnego. Pełniła rolę Prezesa Zarządu w różnych przedsiębiorstwach międzynarodowych, które przechodziły przez etapy fuzji, czy też całkowitego przejęcia. Od stycznia 2007 r., Viviane Chaine-Ribeiro jest Prezesem Talentia Software (dawnego Lefebvre Software), firmy wyspecjalizowanej w oprogramowaniach ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem. Wybrana „Przedsiębiorczą Kobietą Roku” przez tygodnik francuski „l’Usine Nouvelle” w 2012 r., Viviane Chaine-Ribeiro otrzymała liczne wyróżnienia, takie jak nagroda dla Najlepszego Wzrostu Zewnętrznego Small Cap przyznawana przez CFnews oraz Franco-British SME/Entrepreneur Business Award przyznawane przez Francusko-Brytyjską Izbę Handlową. Równolegle do swoich obowiązków zawodowych, Viviane Chaine-Ribeiro od zawsze angażowała się w działalność związków zawodowych, czy też różnego rodzaju stowarzyszeń działających na rzecz obrony przedsiębiorczości oraz interesów różnych profesji, a także pozycji kobiety w świecie biznesu. W 2009 r. została wybrana na Administratora Syntec Numérique. 9 lipca 2014 r. Viviane Chaine-Ribeiro została pierwszą kobietą mianowaną na stanowisko Prezesa Federacji Syntec. Za całość swojej działalności otrzymała tytuł Oficera Narodowego Orderu Zasługi i Kawalera Legii Honorowej.
Jérôme Chartier – Przewodniczący Entretiens de Royaumont, Deputowany UMP z departamentu Val d’Oise, Mer Domont. Będący absolwentem ESSEC i nauk politycznych, Jérôme Chartier został w roku 1995 wybrany merem Domont w wieku 28 lat, a następnie przewodniczącym stowarzyszenia na rzecz zagospodarowania zachodniej części obszaru Plaine de France, a także przewodniczącym Związku Gmin zachodniej części obszaru Plaine de France w 2001 r. Po okresie pracy w sektorze prywatnym, w roku 2002 został deputowanym UMP z departamentu Val-d’Oise, a następnie został wybrany ponownie w latach 2007 i 2012. Członek Komisji Finansów, od września 2007 jest rzecznikiem ugrupowania UMP w sprawach dotyczących Budżetu Państwa. Był inicjatorem wielu raportów Komisji Finansów. Zastępca pełnomocnika generalnego UMP.
W 2002 r. założył Grupę ds. badań nad modernizacją francuskiego życia politycznego, w wyniku czego napisał wydaną w 2005 r. książkę „Le lifting de Marianne” (Lifting Marianny). Jérôme Chartier jest autorem raportu o francusko-niemieckiej konwergencji fiskalnej i sprawozdawcą ustawy o nadzorze bankowym i finansowym.
Bogusław Chrabota – Dziennikarz, publicysta, pisarz, wykładowca akademicki. Od 2 stycznia 2013 roku redaktor naczelny Rzeczpospolitej. Poprzednio, przez 20 lat pracował w Telewizji Polsat pełniąc w niej m.in. funkcje dyrektora programowego, szefa anteny, dyrektora zarządzającego, szefa kanałów tematycznych, szefa informacji i publicystyki. Debiutował jako dziennikarz w prasie niezależnej w 1986 roku. W latach 1990-1992 związany był z TVP. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obronił też doktorat.
Diana Filippova – Opisuje, objaśnia, analizuje i promuje nowe sposoby myślenia oraz działania w dziedzinie ekonomii, a w szczególności ekonomii dzielenia się. Przyjęcie nowych modeli społecznych, koncepcja „myślenia poprzecznego”, włączającego zarówno nauki społeczne, jak i filozofię, a także rola zbiorowych akcji publicznych są głównymi tematami jej zainteresowań. Jako Connector w think tanku OuiShare, jest odpowiedzialna za program OuiShare Fest, pierwszy festiwal międzynarodowy poświęcony ekonomii dzielenia się. Poprzez swoje działania, teksty oraz interwencje, próbuje zdefiniować wspólne ramy dla innowacyjnych inicjatyw na rzecz akcji społecznych, tworzonych na podstawie zasad wolności, sprawiedliwości oraz współpracy. Jest publicystką i pisarką, wypowiada się głównie na łamach czasopism takich jak La Tribune, Socialter, La revue du Cube oraz magazyn OuiShare. Diana posiada dyplom HEC (école des Hautes Etudes Commerciales de Paris – Wyższa Szkoła Handlowa w Paryżu), Sciences Po (Instytut Nauk Politycznych w Paryżu – kierunek Public Affairs) oraz Uniwersytetu Paris I (kierunek Prawo Biznesu).
François Fillon – W 1981 r. został wybrany na posła departamentu Sarthe w wieku 27 lat i stał się w ten sposób najmłodszym członkiem Zgromadzenia Narodowego we Francji. Był również merem Sablé (1983 – 2001), Przewodniczącym Rady Generalnej Sarthe (1992 – 1998), a następnie Przewodniczącym Rady Regionalnej Kraju Loary (1998 – 2002). Po raz pierwszy został powołany do rządu w funkcji Ministra Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych przez Édouarda Balladura (1993 – 1995). Na wszystkich stanowiskach ministerialnych, które obejmował pełnił rolę „reformatora” stawiającego na nowoczesność. Jako Wiceminister Poczty, Telekomunikacji i Przestrzeni w rządzie Alain Juppé (1995 – 1997), poddał pod głosowanie koniec monopolu France Télécom oraz zasadę otwarcia kapitału firmy. Został mianowany Ministrem Spraw Społecznych, Pracy i Solidarności w latach 2004 – 2005 (poddał pod głosowanie „prawo Fillona” dotyczące edukacji). Jest również autorem cyrkularza zabraniającego umieszczania znaków religijnych w szkołach. Od 2002 r. jest członkiem oraz założycielem partii UMP. Powołany na Premiera Francji przez Nicolasa Sarkozy’ego 17 maja 2007, przez cały czas trwania pięciolecia rządu przeprowadził ważne reformy dotyczące m.in. autonomii uniwersytetów, zmniejszenia liczby funkcjonariuszy publicznych, zwolnienia od podatku nadgodzin w pracy, minimum usług w transporcie, emerytur… Został mianowany posłem Paryża w czerwcu 2012 r. W lutym 2013 r. założył stowarzyszenie Force Républicaine, którego jest Prezesem, wspierające jego akcję polityczną. Powołano go na tymczasowe stanowisko współprzewodniczącego UMP w wyniku rezygnacji poprzedniego kierownictwa.
Frédéric Fréry – Jest profesorem w dziedzinie strategii w ESCP Europe. Temat jego wykładów brzmi « Zarządzanie, Strategia, Ryzyko i Skuteczność ». Jest dyrektorem akademickim programu Executive MBA.
Kieruje badaniami naukowymi. Posiada doktorat z zarządzania oraz dyplom magistra z dziedziny organizacji, który zdobył na Sorbonie w Paris I Pantéon. Ukończył również studia podyplomowe (mastère spécialisé) z technologii i zarządzania w École Centrale de Paris. Posiada także dyplom ESCP. Jest profesorem w École Centrale de Paris, ale prowadzi też zajęcia w kilku różnych szkołach i uniwersytetach francuskich i zagranicznych. Jest autorem wielu publikacji i artykułów, jak na przykład Stratégique, 10 wydanie, Pearson, 2014 (podręcznik do nauczania strategii firm najczęściej używany we francuskojęzycznych szkołach). Od 2000 r. jest ekspertem w Stowarzyszeniu Wspierania Gospodarki (APM). Często udziela się w mediach ekonomicznych oraz jako prelegent w konferencjach dla kadry zarządzającej firm.
Andrzej Halicki – Urodził się w 1961 roku w Warszawie. Ukończył studia na wydziale Handlu Wewnętrznego SGPiS (współcześnie SGH) w dziedzinie ekonomiki transportu lotniczego. W trakcie studiów w latach 1986-89 był członkiem podziemnych władz Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz liderem NZS na SGPiS.
W latach 1990-92 pełnił funkcję rzecznika prasowego oraz członka władz krajowych Kongresu Liberalno-Demokratycznego.
Na początku lat dziewięćdziesiątych był dyrektorem w amerykańskiej agencji Burson-Marsteller. W 1993 pełnił funkcję doradcy ministra przekształceń własnościowych, a rok później był rzecznikiem Programu Powszechnej Prywatyzacji. Był także członkiem Rady Krajowej Unii Wolności.
Od 1996 r. prowadził, stworzoną przez siebie agencję GGK Public Relations (działającą w ramach międzynarodowej agencji Lowe GGK, należącej do największej światowej sieci reklamowej IPG (InterPublic Group of Companies). W 2007 roku rozstał się z firmą zostając posłem zawodowym. Jest członkiem władz krajowych PO. Był min. Przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych oraz Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.
W styczniu 2012 roku został Wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Rady Europy.
Od 22 września 2014 roku Andrzej Halicki pełni funkcję ministra administracji i cyfryzacji.
Jego pasją są podróże oraz sport, w szczególności piłka nożna i koszykówka.
Sylvie Kauffmann – Dyrektor wydawnicza dziennika „Le Monde”, gdzie pełniła wcześniej funkcję dyrektora redakcji w latach 2010-2011 i była pierwszą kobietą na tym stanowisku. Jest również felietonistką w International New York Times.
Dołączyła do redakcji dziennika „Le Monde” w 1987 roku, jako korespondentka w Moskwie i w latach 1988-1993, zajmowała się aktualnościami Europy środkowo-wschodniej. Opisywała między innymi upadek bloku sowieckiego, jak również przejście nowych demokracji europejskich do gospodarki rynkowej.
W latach 1993-2001, była korespondentką w Stanach Zjednoczonych, początkowo w Waszyngtonie, następnie w Nowym Yorku. Powróciła potem do głównej redakcji w Paryżu, jako reporterka, następnie jako kierownik serwisu reportaży.
W latach 2004-2006 pełniła rolę wice-dyrektora redakcji, zanim opuściła Francję, by zostać reporterką w Singapurze.
Zdobyła dyplom z prawa, jak również dyplom z Instytutu Nauk Politycznych w Aix-en-Provence (Sciences Po) oraz Uniwersytetu Deusto de Bilbao w Hiszpanii i Centrum Szkolenia Dziennikarzy w Paryżu (CFJ de Paris). Sylvie Kauffmann była dziennikarką w Agence France-Presse (AFP) w latach 1979-1987 w Paryżu, Londynie, Warszawie, Moskwie i Nowej Kaledonii, zanim dołączyła do dziennika „Le Monde”.
Henryk Klaba – Prezes OVH. Henryk Klaba urodził się w Polsce w 1949 roku. Zdobył dyplom inżyniera mechaniki na Politechnice Warszawskiej w 1974 roku. Ukończył również kierunek organizacja i zarządzanie w Szkole Głównej w Poznaniu w roku 1998. Był kierownikiem w państwowej firmie działającej w sektorze przemysłu spożywczego, kiedy to w 1990 r., po upadku muru berlińskiego, wyjechał do Francji wraz z małżonką i dwoma synami. W 1999 roku, jego starszy syn Octave, wizjoner zafascynowany informatyką, decyduje stworzyć swój własny start-up o nazwie OVH. Jest to projekt, w który Henryk Klaba angażuje się od samego początku.
Niedługo po otwarciu pierwszego centrum danych oraz rozpoczęciu produkcji serwerów, w roku 2001 następuje moment błyskawicznego rozrostu OVH, którego Henryk Klaba zostaje oficjalnym zarządcą.
W 2005 roku, Henryk Klaba zostaje Prezesem grupy OVH. Nie przestaje jednak pracować nad optymalizacją centrum danych, wykazując gorący zapał do innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
W roku 2014, międzynarodowa już korporacja OVH, której przewodniczy Henryk Klaba, jest obecna w 17 krajach świata i zatrudnia około 750 osób. W niecałe 15 lat, OVH stało się numerem 1 pośród firm hostingowych w Europie oraz numerem 3 w randze światowej.
Andrzej K. Koźmiński – członek korespondent PAN, przez osiemnaście lat Rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, obecnie jej Prezydent, Przewodniczący Rady Powierniczej ALK, Prezes Zarządu Międzynarodowej Szkoły Zarządzania S.A. Profesor nauk ekonomicznych specjalności „organizacja i zarządzanie” opublikował ponad 400 prac naukowych z tej dziedziny w wielu językach (głównie po polsku, angielsku i po francusku), w tym 45 książek. Szereg z nich było tłumaczonych. Visiting professor w wielu renomowanych uczelniach zagranicznych. Zainteresowania badawcze: teoria organizacji i zarządzania, zarządzanie międzynarodowe, zarządzanie w krajach postsocjalistycznych. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium i Orange.
Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim (2000) i Komandorskim (2011) Orderu Odrodzenia Polski.
Tariq Krim – Założyciel Netvibes (2005) oraz założyciel i CEO Jolicloud (2009) jest zaangażowanym zwolennikiem nowych technologii oraz obrońcą powstawania start-upów europejskich na światowym poziomie. W 2014 r. złożył na ręce Fleur Pellerin, Wiceminister ds. Poprawy Gospodarki Narodowej Francji odpowiedzialnej za Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, Innowację i Gospodarkę Cyfrową, raport zatytułowany „Programiści atutem Francji” oraz podsunął rekomendacje dotyczące wsparcia oraz odpowiedniego uznania dla tej profesji. Otrzymał prestiżową nagrodę naukową TR35 przyznawaną przez amerykańskie czasopismo „Technology Review” wydawane przez MIT, będące rekompensatą dla innowatorów w wieku poniżej 35 lat. Jest on pierwszym Francuzem, który otrzymał tę nagrodę w kategorii „Internet”. Tariq Krim jest jedną z osobistości francuskich, która została wyróżniona na Światowym Forum Ekonomicznym, w kategorii “Young Global Leaders” (Młodzi Swiatowi Liderzy) w 2008 r. W kwietniu 2008 r., otrzymał nagrodę w dziedzinie technologii informacyjnych za założenie własnej firmy, przyznawaną przez Stowarzyszenie Inżynierów z Télécom ParisTech (AIST). W styczniu 2011 r., otrzymał tytuł Kawalera Orderu Literatury i Sztuki. Regularnie wypowiada się w mediach oraz podczas konferencji międzynarodowych dotyczących dziedzin, w których uważany jest za eksperta.
Jarosław Kuisz – redaktor naczelny „Kultury Liberalnej”. Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UW i zagraniczny badacz w Instytucie historii czasów współczesnych w Paryżu (Institut d’histoire du temps présent). Wykładowca w Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i w Collegium Artes Liberales UW. Laureat nagrody tygodnika „Polityka” – „Zostańcie z nami”. W roku 2014 visiting scholar na Uniwersytecie w Chicago i visiting fellow w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu.
Jean-Yves Leconte – Urodził się 31 października 1966 r. w Paryżu. Jest żonaty i ma troje dzieci. Od września 2011 r. senator z ramienia Francuzów żyjących poza Francją.
W 1990 r. ukończył Ecole Centrale de Paris (Politechnika Paryska). W 1991 r., po roku nauczania w regionie paryskim, odbył służbę wojskową jako wolontariusz w Polsce, a następnie osiedlił się w Warszawie i w 1992 r. założył tu działalność gospodarczą. W 2000 r. założył kolejną firmę na Ukrainie.
Od 1986 r. członek Partii Socjalistycznej, w 1994 r. został wybrany do Naczelnej Rady Obywateli francuskich za granicą (CSFE), a w 2000 r. ponownie wybrany z okręgu, który obejmuje Europę Środkową i Wschodnią oraz kraje byłego Związku Radzieckiego. W 2004 r. CSFE staje się Zgromadzeniem obywateli francuskich za granicą (AFE). W 2006 r. zostaje ponownie wybrany z okręgu Wiednia obejmującego 14 krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Od 2008 r. do 2011 r. zajmował stanowisko wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Obywateli francuskich za granicą, któremu z urzędu przewodniczy Minister Spraw Zagranicznych. W dniu 25 września 2011 r. został wybrany do Senatu.
Jean-Yves Leconte jest wiceprezesem towarzystw przyjaźni francusko-polskiej, francusko-ukraińskiej, francusko-rosyjskiej, francusko-bałkańskiej, francusko-środkowoazjatyckiej i francusko-irańskiej.
Był sprawozdawcą w Krajowym sądzie ds. azylu (dawniej Komisja odwoławcza ds. uchodźców) w ramach prac nad reformą politycznej reprezentacji obywateli francuskich za granicą i wykonywania prawa wyboru do Parlamentu Europejskiego.
Vadim Makarenko – W „Gazecie Wyborczej” od 16 lat. W dziale gospodarczym pisze o mediach, technologiach, reklamie i zarządzaniu. Autor licznych wywiadów z praktykami i teoretykami biznesu.
Autor książek „Tajne służby kapitalizmu” o tym, jak firmy zbierają informacje na temat konsumentów oraz „Zawód: zwycięzca” o liderach, którzy zarażają swoimi pomysłami pracowników i świat. Wśród bohaterów tej ostatniej są Marissa Mayer, prezes Yahoo; Terry Leahy, który zmienił lokalną sieć sklepów Tesco w globalną korporację; Richard Plepler, prezes HBO oraz Arkadij Wołoż, twórca największej wyszukiwarki internetowej w Rosji.
Obecnie kieruje serwisem BIQdata opowiadającym o świecie przy pomocy analiz i wizualizacji danych.
Kilkakrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii reportaż, wywiad i dziennikarstwo specjalistyczne. Absolwent i współpracownik wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendysta Reuters Institute for the Study of Journalism na Uniwersytecie Oksfordzkim (2013).
Jean-Baptiste Malet – Ma 27 lat, jest francuskim dziennikarzem, pisarzem i dokumentalistą. Ukończył liceum wojskowe w Aix-en-Provence. Jest autorem książki zatytułowanej En Amazonie, Infiltré dans le « meilleur des mondes » (W Amazonii – infiltrowany w najlepszym ze światów) wydanej przez Fayard w Paryżu w 2013 r. W ramach pracy nad książką, zatrudnił się w listopadzie 2012 jako pracownik tymczasowy w jednym z francuskich magazynów firmy Amazon. Książka ta została przetłumaczona na język włoski (wydawnictwo Kogoi) i hiszpański (wydawnictwo Trama Editorial) i otrzymała Nagrodę Licealną w dziedzinie ekonomii i nauk społecznych w 2014 r.
Małgorzata Molęda-Zdziech – Dr hab. nauki o polityce, specjalność komunikowanie polityczne, socjolożka (IS UW), antropolożka – (Université Réné Descartes, Paryż), Master w dziedzinie Zarządzania Gospodarką Europejską HEC/SGH; doktor nauk humanistycznych UW; adiunkt w ISM KES SGH; w latach 1999 – 2001 z-ca dyrektora Polsko-Francuskiego Programu Studiów Europejskich (PSE) – utworzonego przez SGH oraz Instytut Nauk Politycznych Sciences Po z Paryża; Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Francja-Polska.
Od 2005 roku jest ekspertką międzynarodowej organizacji pozarządowej EUROPA (Entretiens Universitaires pour l’Administration Publique) z siedzibą we Francji, Limoges; obecnie pełni funkcję wiceprezeski i członkini jej Komietu Naukowego. Od 2009 roku działa w Obywatelskim Forum Legislacji przy Fundacji im. S. Batorego .
Autorka licznych publikacji o tematyce lobbingu (m.in. wraz z Krzysztofem Jasieckim i Urszulą Kurczewską „Lobbing. Sztuka skutecznego wywierania wpływu”, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2000 oraz II wydanie rozszerzone 2006; z U. Kurczewską „Lobbing w Unii Europejskiej”, w Instytucie Spraw Publicznych, Warszawa 2002 ) i komunikowania. Ostatnio opublikowała „Czas celebrytów. Mediatyzacja życia publicznego”, Difin, 2013 (s. 444).
Igor Ostrowski – Partner w kancelarii Dentons, Szef Globalnego Zespołu Prawa Technologii Mediów i Telekomunikacji. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Był członkiem Zespołu Doradców Strategicznych Premiera oraz wiceministrem administracji i cyfryzacji.
Od 20 lat zajmuje się prawem mediów, telekomunikacji i nowych technologii oraz ochroną własności intelektualnej. Doradza wiodącym nadawcom telewizyjnym i producentom
w prowadzeniu działalności w Polsce i Europie. Specjalizuje się w regulacjach rynku mediów oraz ochronie własności intelektualnej. Brał udział w projektach prywatyzacyjnych
i międzynarodowych transakcjach fuzji i przejęć.
Łączy doświadczenie zdobyte w międzynarodowych kancelariach prawnych, administracji publicznej, oraz analityka. Inicjator działań obywatelskich, wspierających powszechny dostęp do Internetu i otwartych zasobów edukacyjnych. Współzałożyciel Stowarzyszenia Projekt Polska i fundacji Centrum Cyfrowe. Współautor strategicznych raportów Polska 2030, Mapa Drogowa Otwartego Rządu oraz Długookresowej Strategii Rozwoju Kraju.
Jest jedynym polskim członkiem Multistakeholder Advisory Group przy Internet Governance Forum – agendzie ONZ zajmującej się kwestiami funkcjonowania, ładu i rozwoju internetu na świecie.
Od czerwca 2014 r. przewodniczący Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Administracji
i Cyfryzacji.
Vincent Oudin – Urodzony 28 października 1962r.Ukończył Polytechnique w Paryżu (1983), Ecole de Ponts et Chaussées (1989) oraz Master z kierownictwa budowy (Stanford, 1989). Pracował w Finansowaniu projektu w firmie Fluor Daniel (USA) w latach 1990-91. Był Dyrektorem Generalnym firmy Giraud (Groupe Nord France) w latach 1991-94. Następnie dołączył do Suez Environnement, gdzie zajmował kolejno różne stanowiska : Dyrektor Regionalny Degrémont, Dyrektor Przemysłu Degrémont (1999), następnie Dyrektor Generalny Ondéo Industrial Solutions (2001).
W 2003r. został Dyrektorem Generalnym firmy SOCOTEC Industries, następnie Zastępcą Dyrektora Generalnego (2005), a od 2009r. pełni rolę Prezesa Grupy SOCOTEC.
SOCOTEC jest globalnym dostawcą usług dla przedsiębiorstw i władz lokalnych. Grupa pomaga zoptymalizować wydajność swych klientów, kontrolując ryzyko techniczne związane ze ich działalnością. Przez 60 lat, firma zbudowała swoją reputację, jako niezależna organizacja wyspecjalizowana w zakresie jakości, bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska. Opierając się na wiedzy swoich pracowników, grupa prowadzi działania związane z kontrolą, pomiarami, pomocą i doradztwem, certyfikacją i szkoleniami w dziedzinach budownictwa, nieruchomości i przemysłu. Firma, dzięki wiedzy i doświadczeniu, może wspierać swoich klientów przy wszystkich etapach projektów i pozycjonuje się jako trwały partner biznesowy. We Francji SOCOTEC ma 200 oddziałów, w tym 27 centrów szkoleniowych. Grupa posiada również spółki zależne i partnerów w ponad 50 krajach: Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji.
Gervais Pellissier – Ukończył HEC (International Management), Berkeley i Uniwersytet w Kolonii. Posiada również dyplom prawa. W październiku 2005 r. dołączył do Grupy France Telecom. Jego zadaniem było połączenie struktury usług stacjonarnych i mobilnych France Telecom w Hiszpanii. Następnie został mianowany członkiem Komitetu Wykonawczego France Telecom, odpowiedzialnym za finanse i operacje w Hiszpanii. Zanim dołączył do France-Telecom Orange, pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego Grupy Bull, gdzie zajmował różne stanowiska w latach 1983-2005. W roku 2009 Gervais Pellissier objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego France Telecom ds. finansów i systemów informacyjnych. W listopadzie 2011 r. zostaje mianowany zastępcą dyrektora generalnego Grupy Orange, odpowiedzialnego za finanse oraz za JV Royaume-Uni. Od 1 września 2014 r. jest odpowiedzialny za JV Royaume-Uni i operacje w Europie (oprócz Francji). Gervais Pellissier urodził się w 1959 r.
Pascal Perri – Ekonomista, jest założycielem i przewodniczącym europejskiego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w opracowywaniu polityki podaży oraz strategii cenowej. Doradza dyrektorom generalnym dużych firm z sektora budownictwa, dystrybucji, usług i nowych technologii. Jego prace nad modelami niskich kosztów oraz nad obietnicami uproszczenia gospodarki zostały zastosowane przez wiele firm z Francji i Belgii. Jest autorem pierwszej publikacji poświęconej modelom niskich kosztów we Francji „Zawsze taniej” („Toujours moins cher” wydawnictwa de l’Atelier z 2005 r.) oraz badania EUROSTAF dla dziennika gospodarczego „Les Echos” – „Udana strategia niskich kosztów” („Réussir sa stratégie low cost”). Od roku 2007 prowadzi cykl szkoleń w ramach Echos formation na ten sam temat. Jest ekspertem APM od 2007 r.
W 2014 r. Pascal Perri złożył raport dotyczący wpływu cyfryzacji na społeczeństwo francuskie na ręce takich ministrów, jak Fleur Pellerin, Benoît Hamon i Arnaud Montebourg. Jest autorem książki pt. „Google – przyjaciel, który nie chce wyłącznie waszego dobra” („Google un ami qui ne vous veut pas que du bien”) wydawnictwa Editions Anne Carrière.
Od 2007 roku jest członkiem programu z cyklu „Talk” Radia Monte Carlo zatytułowanego „Udana strategia niskich kosztów” i regularnym komentatorem ekonomicznym w stacji BFM Business. Pascal Perri jest jednym z najważniejszych ekonomistów biorących udział w programie „O tym się mówi” („C dans l’air”) stacji telewizyjnej France 5.
Jest konsultantem w dziedzinie ekonomii w agencji Radio Monte Carlo Sport i kontynuuje prace badawcze nad tematem zarządzania dochodami zawodowych klubów sportowych we współpracy z Uniwersytetem Paris VIII.
Michał Pieprzny – Dyrektor Zarządzający PAYBACK w Polsce. Ekspert w dziedzinie budowania wartości klienta indywidualnego i biznesowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i usprawnianiu modeli współpracy między firmami, jak również w tworzeniu i wdrażaniu programów stymulacji sprzedaży, optymalizacji portfela produktów czy poprawy efektywności operacyjnej przedsiębiorstw.
Zanim podjął pracę w Loyalty Partner Polska, doradzał zarządom wielu firm w regionie Europy Środkowo-Wschodniej jako konsultant McKinsey&Company, a następnie pracował dla Avon, gdzie współodpowiadał za strategię firmy na 23 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
Robin Rivaton – Pracował jako konsultant ds. strategii. Pełni dziś funkcję kierownika projektu. W wieku 27 lat, jest zaangażowany w debatę publiczną. Pracuje aktualnie w Radzie naukowej w Fondapol (Francuska Fundacja na rzecz Innowacyjnej Polityki) i współpracuje z licznymi think-tankami, dziennikami oraz stacjami radiowymi. Jego prace dotyczą przede wszystkim konkurencyjności gospodarczej, robotyzacji oraz przemysłu. Jest autorem „La France est prête” („Francja jest gotowa”) z 2014 r. oraz „Relancer notre industrie par les robots” („Wznowić przemysł za pomocą robotów”) z 2013 r.
Philippe-Olivier Rousseau – W kwietniu 2013 r. założył Dyrekcję Public Affairs, działającą wewnątrz Dyrekcji Generalnej Grupy BNP Paribas. Philippe-Olivier Rousseau dołączył do Grupy BNP Paribas w 1998 r., by zająć się doradztwem oraz fuzjami i przejmowaniem przedsiębiorstw z sektora Mediów i Telekomunikacji. Został mianowany Managing Directorem w Paribas Media Telecom Finance w 2002 r. W roku 2007 objął stanowisko Senior Banker w dziale Bankowości Inwestycyjnej BNP Paribas, gdzie był odpowiedzialny za relacje ze strategicznymi klientami firmy, takimi jak Alcatel, EADS, Schneider, Veolia, czy Vivendi. Zanim zaczął pracować w bankowości, Philippe-Olivier Rousseau zajmował różne stanowiska w sektorze mediów i komunikacji.
Rozpoczął karierę w 1981 r. w Société Française de Production, która była wówczas pierwszym producentem programów audiowizualnych w Europie. W roku 1982 utworzył biuro w Los Angeles i zajmował się międzynarodowymi koprodukcjami filmowymi.
W latach 1990-1992 kierował działalnością radia i telewizji u operatora satelitarnego Eutelsat. W 1993 r. został mianowany przez René Monory, wówczas przewodniczącego Senatu francuskiego, jednym z 9 członków Kolegium Wyższej Rady Audiowizualnej we Francji (CSA). Philippe-Olivier Rousseau jest inżynierem telekomunikacji oraz posiada dyplom z muzykologii. W 2005 r., z inicjatywy ówczesnego Premiera Francji Jean-Pierre Raffarin, otrzymał odznaczenie Kawalera Legii Honorowej.
Wawrzyniec Smoczyński – Dyrektor centrum analitycznego POLITYKA INSIGHT. Kieruje również działem zagranicznym POLITYKI, gdzie pisze o polityce państw europejskich, sprawach międzynarodowych i makroekonomii. Był Open Society Fellow (2008), Marshall Memorial Fellow (2009), Munich Young Leader (2010) oraz IMF Journalism Fellow (2011). Jest też laureatem szeregu nagród dziennikarskich, m.in. Grand Press (2011) i Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego (2012) za teksty poświęcone kryzysowi finansowemu. Ukończył egiptologię na Uniwersytecie Warszawskim, studiował też językoznawstwo ogólne i koptologię na Uniwersytecie Jerzego Augusta w Getyndze.
Serge Soudoplatoff – Przedsiębiorca, ekspert Internetu, pisarz i wykładowca. Na początku swojej kariery, już od 1978 roku, prowadził badania naukowe w dziedzinie informatyki : w IGN, na temat pierwszych obrazów Landsat oraz na temat navstar, dawnego GPS-u. Następnie pracował w centrum badań i rozwoju IBM w Paryżu oraz Yorktown Heights, w dziedzinie rozpoznawania mowy, potem w Cap Gemini Innovation, gdzie przewodniczył centrum badań naukowych w dziedzinie informatyki. Pracował również w dyrekcji innowacyjnych rozwiązań w France Telecom. Od lipca 2009r., Serge Soudoplatoff jest ekspertem w APM, w dziedzinie zmian zachodzących wraz z rozpowszechnieniem się Internetu. Wykładał również na ESCP (Wyższa szkoła handlowa w Paryżu), a także w Hetic, bardzo obiecującej, nowej placówce, która przygotowuje uczniów do „życia w jutrzejszym świecie”.
Jest założycielem 4 startupów, w tym Sooyoos i Scanderia (firma, która tworzy gry z serii “brain ergonomic”). Jest odpowiedzialny za politykę 2.0 w Fondapol, Fundacji na rzecz innowacyjnej polityki. Opublikował dwie książki na temat rewolucji cyfrowej : „Z Internetem – dokąd podążamy?” oraz „Świat z Internetem: uczyć się, pracować, dzielić i tworzyć w erze cyfryzacji”. Jest również autorem artykułów w różnych czasopismach i stronach internetowych. Jego blog (po francusku) jest dostępny pod adresem http://blog.almatropie.org.
Marc Tessier – Absolwent Ecole Nationale d’Administration (ENA), Marc Tessier był Inspektorem Finansów w 1971 r., Dyrektorem seminarium w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (IEP de Paris) w latach 1972-1974, a następnie Specjalnym doradcą Departamentu Stosunków Gospodarczych (Direction des relations économiques extérieures) w latach 1976-1978. Został mianowany Zastępcą Dyrektora Generalnego Energii i surowców w Ministerstwie Przemysłu na okres 1978-1979, potem Zastępcą szefa sztabu Andrew Giraud (Ministra Przemysłu) na okres 1980-1981. W 1982 r., objął stanowisko Dyrektora Finansowego w agencji Havas (1982-1983), następnie został Dyrektorem Generalnym (1983-1987). W tym samym czasie sprawował funkcję Dyrektora Generalnego w Canal+ (1984-1986). W latach 1987-1989 był Doradcą Prezesa Canal+ i Dyrektorem Generalnym Towarzystwa Badań i Eksploatacji Telewizji Satelitarnej (Société pour l’Etude et l’Exploitation des Télévisions par Satellite), następnie Dyrektorem Generalnym Canal+ International (1989-1993) i Dyrektorem Generalnym odpowiedzialnym za rozwój Canal+ (1993-1995). Sprawował funkcję Dyrektora Generalnego Narodowego Centrum Filmowego we Francji (Centre National de la Cinématographie) w latach 1995-1999. Marc Tessier był również Prezesem Instytutu Audiowizualnego i Telekomunikacyjnego w Europie (1998-2000). W latach 1999-2005, był Prezesem France Télévisions, potem grupy France Télévisions. Od stycznia 2006 r., rozpoczyna pracę w grupie Netgem, najpierw jako Dyrektor Generalny Netgem Média Services, Dyrektor Generalny Glowria i od maja 2009 r. Prezes Video Futur. Kieruje również stacją regionalną Ile-de-France, IDF1. Obecnie pełni rolę Prezesa Forum des Images.
Benoît Thieulin – Założyciel i dyrektor agencji cyfrowej La Netscouade. Przewodniczy Narodowej Radzie ds. Cyfryzacji od roku 2013. Ekspert w dziedzinie portali społecznościowych, Benoît Thieulin jest uważnym obserwatorem i uczestnikiem rewolucji cyfrowej już od połowy lat 90. Przekonany o tym, że Internet jest źródłem ogromnych zmian w naszej cywilizacji, interesuje się głównie zjawiskami „empowermentu” jako rezultatu cyfrowej rewolucji, jak również innowacyjnymi rozwiązaniami, które są dzięki nim możliwe dla firm, marek, instytucji, organizacji pozarządowych, czy też mediów. Jest twórcą pierwszych we Francji platform umożliwiających użytkownikom swobodne komentowanie i wymianę opinii, takich jak Touteleurope.eu, Desirs d’avenir, Beecitiz. Pracował również nad oprawą cyfrową spotkań z cyklu Grenelles de l’Environnement et de l’Insertion (Grenelles Środowiska i Integracji), a także opracował urządzenia do konsultacji publicznych.
Obyty z kulturą cyfryzacji oraz z praktycznym jej użytkowaniem, uznany ekspert w kwestii demokracji portali społecznościowych i open innovation, Benoît Thieulin wykłada w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (IEP de Paris). Jego zajęcia zatytułowane są „Empowerment: w jaki sposób rewolucja cyfrowa wpływa na sposoby komunikowania oraz relacje międzyludzkie?”.
Jean-Noël Tronc – Posiada dyplom Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu oraz Essec Business School. Pracował dla Parlamentu Europejskiego, następnie w Andersen Consulting oraz w Komisji Planowania, zanim został mianowany doradcą Premiera Francji ds. „nowych technologii i społeczeństwa informacyjnego” w latach 1997-2002.
Po 5 latach przepracowanych w France Telecom/Orange (2002-2007), gdzie pełnił rolę dyrektora strategii marki, następnie dyrektora generalnego Orange France, został Prezesem Canal+ Overseas, który zajmuje się działalnością płatnych kanałów telewizyjnych grupy Canal Plus na świecie. Został Dyrektorem generalnym SACEM (Stowarzyszenie Autorów, Kompozytorów i Wydawców Muzycznych we Francji) w czerwcu 2012 r.
Pełni również rolę Wiceprezesa GESAC (europejskiego ugrupowania autorów).
Jakub Turowski – Aby wspierać rozwój internetu i rozwiązań cyfrowych w Polsce, Jakub odpowiada za budowę relacji pomiędzy Facebookiem a ustawodawcami, regulatorami, organizacjami pozarządowymi i innymi społecznościami zainteresowanymi szerokim spektrum tematów związanych z Internetem.
Jakub ma za sobą 10 lat doświadczeń w pracy związanej z regulacjami
i gospodarką cyfrową. Przed dołączeniem do Facebooka, Jakub odpowiadał za rozwój i zarządzenie działem Public Policy and Regulatory Affairs u operatora kablowego UPC Polska. Miał możliwość współpracy z kluczowymi interesariuszami i decydentami w Polsce promując wartość dodaną, którą Internet i cyfrowa gospodarka oferują dla polskiego społeczeństwa.
Międzynarodowe doświadczenie w zakresie gospodarki cyfrowej Jakub zdobył między innymi w Brukseli, pracując przez 4 lat dla Belgacomu nad agendą cyfrową i regulacjami europejskimi. Mając podwójne obywatelstwo polsko francuskie, Jakub jest również bacznym obserwatorem trendów cyfrowych we Francji.
Jakub również pracował w firmie konsultingowej PwC i jest absolwentem icHEC Brussels Management School.
Arnaud Vaissié – Współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny International SOS, światowego lidera w zarządzaniu ryzykiem w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa.
Firma zatrudnia aktualnie 11 000 współpracowników, a pośród nich 1200 lekarzy pracujących na cały etat oraz 200 specjalistów z sektora bezpieczeństwa. Obecny w 76 krajach, International SOS od niemalże 30 lat wspiera firmy w zarządzaniu ryzykiem związanym ze zdrowiem oraz z bezpieczeństwem ich pracowników za granicą. International SOS działa obecnie na rzecz 9200 firm-klientów, z których 70% znajduje się w rankingu Fortune 500, jak również rządów i organizacji pozarządowych.
Arnaud Vaissié przewodniczy CCI France International (dawniej Union des Chambres de Commerce et d’Industrie Françaises à l’Etranger), która zrzesza 112 francuskich izb handlowych w 82 krajach. Jest współzałożycielem Cercle d’outre-Manche, think tanku zrzeszającego najważniejszych francuskich szefów międzynarodowych firm działających w Wielkiej Brytanii. Celem tej grupy refleksyjnej jest porównanie konkurencyjności Francji i Wielkiej Brytanii oraz przedstawienie najlepszych praktyk obu krajów. Ostatnie badanie zrealizowane przez Cercle d’outre-Manche porównuje dwie wizje zarządzania kryzysem oraz ich konsekwencje i wpływ na wzrost gospodarczy i na zatrudnienie. Badanie zatytułowane „Francja i Wielka Brytania w obliczu kryzysu (2008-2014)” opublikowane zostało we wrześniu 2014 r.
Arnaud Vaissié jest prezesem komitetu Francja-Singapur w Medef International, międzynarodowej organizacji szefów firm francuskich.
Jest również prezesem francuskiego Collège dwujęzycznego w Londynie.
Arnaud Vaissié posiada tytuł Kawalera Legii Honorowej oraz Oficera Narodowego Orderu Zasługi, a w 2009 r. otrzymał nagrodę Ernst & Young dla “Przedsiębiorcy roku” w Singapurze.
Arthur Waller – Posiada dyplom z ekonomii Ecole Polytechnique oraz dyplom Sciences Po Paris (Instytut Nauk Politycznych w Paryżu). Po kilku ciekawych doświadczeniach w ramach badań naukowych w dziedzinie ekonomii w MFW w Libreville oraz w Goldman Sachs w Londynie, założył firmę PriceMatch we współpracy z kolegami ze studiów. PriceMatch proponuje rozwiązania SaaS (Software as a Service) mające na celu industrializację oraz demokratyzację yield managementu (zarządzania zyskiem) dla branży hotelarskiej, która bazowana jest głównie na Big Data oraz na kompetencjach w zakresie ekonometrii całej ekipy start-upu.
Arthur Waller sprawuje dziś funkcję CEO (Chief executive oficer) w PriceMatch, który zatrudnia 32 osoby oraz posiada biura we Francji, Włoszech i w Stanach Zjednoczonych. W związku ze swym nieustanym rozwojem, w ciągu najbliższego roku start-up powinien liczyć około 100 zatrudnionych osób.
Wojciech Rafał Wiewiórowski – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych od 2010 r. Wiceprzewodniczący Grupy Roboczej Art. 29 – zrzeszającej rzeczników ochrony danych z UE. Od 2006 r. pracuje na rzecz administracji publicznej. Pełnił m.in. funkcję doradcy ds. informatyzacji w gabinecie politycznym MSWiA oraz dyrektora Departamentu Informatyzacji w MSWiA. W 2010 r. wszedł w skład Rady Archiwalnej. Pełnił również inne funkcje m.in. mediatora w Sądzie Polubownym ds. Domen Internetowych, sekretarza Komitetu Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności, członka Komitetu ds. rozwiązań interoperacyjnych dla europejskich administracji publicznych przy Komisji Europejskiej. Autor wielu opracowań, publikacji i wykładów z dziedziny ochrony danych osobowych, prawa nowych technologii, informatyzacji oraz informatyki prawniczej. Naukowo zajmuje się polskim i europejskim prawem nowych technologii, przetwarzaniem i bezpieczeństwem informacji, rolą systemów informacji prawnej, oraz zastosowaniem sieci semantycznej i ontologii prawniczych w porządkowaniu informacji prawnej.
Maciej Witucki – Urodzony w 1967 r., ukończył Politechnikę Poznańską. Specjalizował się w logistyce i systemach wspomagania decyzji. Odbył studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania systemami przemysłowymi w Ecole Centrale Paris (Francja). Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Banku Cetelem (Grupa Paribas) – najpierw we Francji, a następnie w Polsce. Od października 2001 roku pracował jako Członek Zarządu, a od 2005 roku jako Prezes Zarządu Lukas Bank (grupa Credit Agiricole). W latach 2006-2013 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A. (Orange Polska), a 19 września 2013 r. objął stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej tej spółki. Jest Przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego, Członkiem Rady Dyrektorów Atlantic Council of the United States, Członkiem Zarządu kilku fundacji (m.in. Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka, Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych) oraz Członkiem Zarządu PKPP Lewiatan. Zasiada również w radach nadzorczych AXA Polska S.A., AXA Życie TU S.A. oraz AXA TUiR, pełni też funkcję Prezesa Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP).

Wybrani prelegenci edycji 2013

Jean Marie Cavada, wiceprzewodniczący Nouveau Centre oraz UDI, przewodniczący Mouvement Europeen France

Włodzimierz Cimoszewicz, senator i były Premier RP

Jose Maria Gil-Robles, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Laurent Joffrin, Redaktor Naczelny Le Nouvel Observateur

Marek Kamiński, podróżnik, zdobywca obu biegunów

Marcin Korolec, Minister Środowiska

Paweł Kowal, europoseł

Aleksander Smolar, Prezes Fundacji im. Stefana Batorego